20 травня 2020 року в дистанційному форматі відбулася

ІV Всеукраїнська науково–практична конференція здобувачів вищої освіти та молодих науковців

„Прикладні аспекти інформаційного забезпечення та обґрунтування технічних і управлінських рішень”

З матеріалами конференції можна ознайомитися за адресою:         

https://drive.google.com/drive/folders/1WKAFj8TzQTMyGn2TBo6fqTzZXi8nEUwW?usp=sharing

Її імʼя знає кожен українець. Розкривати велич постаті письменниці, осягати глибину таланту, осмислювати зримі й незримі відтінки її слова ми будемо впродовж усього життя.

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки реалізовано міжнародний проєкт, результатом якого став фотоальбом “У фокусі – орбіта “2616 lesya”. Фотомандрівка від Звягеля до Сурамі” з елементами навчально-наочного посібника. Автори та керівники проєкту – Олександр Миколайович Харват, заслужений художник Міжнародної Федерації фотомистецтва, член правління Національної спілки фотохудожників України, Майстер FIAP, член Національної спілки журналістів України, керівник клубу-студії “Простір фото”; Галина Миколаївна Вокальчук, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови імені проф. К. Ф. Шульжука Рівненського державного гуманітарного університету, член клубу-студії “Простір фото”. Задум передбачав залучення широкої аудиторії до глибшого ознайомлення з біографією Лесі Українки, творчість якої має світове значення, засобами фотомистецтва і слова.     

У фотоальбомі з елементами навчально-наочного посібника на авторських світлинах фотографів України та зарубіжжя зафіксовано пам’ятники Лесі Українці, меморіальні місця, краєвиди й артоб’єкти відповідної тематики. Текстовий супровід до світлин містить: опис історичних місць, де проживала й перебувала Леся Українка, із відповідними хронологічними вказівками та історико-літературними коментарями; фрагменти з поетичних і прозових творів та листів письменниці й інших представників родини Косачів-Драгоманових, мемуарів її сучасників; вірші (або їх уривки) українських поетів про Лесю Українку, вислови діячів культури про неї. Дидактичний контент розрахований на студентів закладів вищої освіти спеціальностей 061 “Журналістика”, 035 “Філологія” та 014 “Середня освіта”.

Проєкт набув широкого розголосу в освітньо-наукових та культурно-мистецьких колах. 11 лютого 2021 р. відбулася презентація фотоальбому під час онлайнового круглого столу “Слово Лесі понад часом”, організованого відділом стилістики і культури мови Інституту української мови НАН України. У заході взяло участь майже 50 осіб, із-поміж яких Павло Гриценко, Світлана Єрмоленко, Катерина Городенська, Тамара Гундорова, Лариса Кравець та інші відомі науковці.

23 лютого 2021 р. Олександр Харват і Галина Вокальчук долучилися до круглого столу “Хай же промінь твоїх думок поміж нами сяє”, проведеного кафедрою журналістики та українознавства Національного університету водного господарства та природокористування, де розповіли про задум і особливості реалізації проєкту.

Цього ж дня автори представили фотоальбом “У фокусі – орбіта “2616 lesya”. Фотомандрівка від Звягеля до Сурамі” в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Творчий захід супроводжувався читанням поезій, премʼєрами пісень. Учасники надихалися творчістю Лесі Українки!

Багато років поспіль студенти інституту мистецтв РДГУ досліджують фольклорні щедрівки, знаходячи їх під час експедицій, аби подарувати їм нове дихання.

Наскільки збереглися фольклорні щедрівки на Рівненщині та як відбувається пошук «нових-старих»,  розповіли доцент кафедри фольклору інституту мистецтв РДГУ  Раїса Цапун та студенки інституту Аміна Данилюк та Мар’яна Мазур.

Деталі у відео сюжеті телеканалу «Сфера-ТВ».

За матеріалами http://sfera-tv.com.ua/

За умовами договору про партнерство РДГУ та Вища Лінгвістична Школа співпрацюють не лише у межах організації науково-педагогічних стажувань та іспитів зі знання іноземної мови на рівні В2, а й на предмет реалізації програми “Подвійний диплом” за спеціальностями: “Англійська мова в бізнесі”, “Німецька мова в бізнесі”, “Соціальна робота”. Випускниками програми вже стали студенти філологічного факультету за спеціальністю “Англійська мова в бізнесі”, а цьогоріч своє навчання за цієї програмою розпочала і студентка психолого-природничого факультету за спеціальністю “Соціальна робота” Мельник Марина. Для того, щоб отримати подвійний диплом за обраною спеціальністю, потрібно навчатися в РДГУ повний термін навчання відповідно до Вашої освітньої програми та пройти навчання на базі Вищої Лінгвістичної Школи упродовж трьох сесій (кожна по 10 днів), які відбуваються взимку або влітку, коли студент має канікули в РДГУ. Мельник Марина вже успішно завершила свою першу онлайн-сесію у Вищій Лінгвістичній Школі, з чим ми її і вітаємо, та готується до другої, вже очної сесії влітку у Ченстохові (Республіка Польща), де і розташований ЗВО-партнер. Попри те, що перша сесія відбувалася онлайн у зв’язку із запровадженим карантином в обох країнах, це не стало на заваді нашій студентці здобути нові знання та насолодитися процесом спілкування з іншими студентами, про що і ділиться з нами Марина:

Мельник Марина

“Всім привіт! Мене звати Марина, і сьогодні я не лише студентка РДГУ. Одне із важливих рішень, яке я прийняла для себе ще в минулому році – це вступ до WLS (Вища Лінгвістична Школа) завдяки програмі “Подвійний диплом”.  Вже закінчилася перша зимова школа в європейському закладі. Надзвичайно цікаві та привітні викладачі, безліч корисної та пізнавальної інформації, а основне – безцінний досвід. Ми познайомились з новими дисциплінами. Варто відзначити, що відстань та спілкування онлайн ніяк не обмежувало нас у навчальному процесі, а навпаки – навчання було доволі веселим, теоретичні матеріали підкріплювалися майстер-класами та практикою. На деяких заняттях ми залюбки виготовляли різні handmade вироби, а також грали в ігри. На жаль, СOVІD-19 вніс свої корективи, і ми не змогли зустрітися в стінах закладу, але обов’язково розраховую на це влітку”.

Ми пишаємося тим, що Мельник Марина, як і попередні випускники програми, дуже гарно зарекомендувала себе серед студентів з інших українських ЗВО, та бажаємо їй тільки високих балів, ґрунтовних знань та реалізації усіх перспектив, які відкриваються після отримання подвійного диплома.

Набір на навчання за цієї програмою вже відкрито, і прийом заявок триватиме до 29 травня. Для участі у програмі необхідно:

– бути студентом РДГУ 1-3 курсів бакалаврату або 1 курсу магістратури спеціальностей “Середня освіта” або “Філологія” (перша мова англійська або німецька) чи “Соціальна робота”;

– мати дійсний закордонний паспорт;

– мати вільний час з 29.06.2021 по 08.07.2021 (терміни нової літньої школи);

– мати бажання стати кращим!

Заявки приймаємо за електронною адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кількість місць – необмежена.

Програма діє завдяки зусиллям працівників Вищої Лінгвістичної Школи та Центру міжнародних відносин РДГУ, а також за сприяння адміністрації психолого-природничого та філологічного факультетів РДГУ.

Активний учасник в організації та проведення спортивних змагань із козацького бойового мистецтва «Спас».  Чемпіонка університету з тенісу, крокету, дартсу та доджболу. Систематично приймає участь у якості волонтерки в святкових та благочинних заходах. Переможець конкурсу «Кращий волонтер «Спорту для всіх» в номінації: «Кращий волонтер наймолодшого віку».

В канікулярний період пройшла вишкіл «Джура – Десантник», «Джура – Прикордонник». Командувала сотнею на Всеукраїнських військово – патріотичних змаганнях – «Сокіл – Джура». За організацію та активну участь у патріотичному вихованні  нагороджена Почесною грамотою міністра молоді та спорту України І.Жданова та отримала Подяку від міністра освіти і науки України Л.Гриневич.

Янок Наталія Федорівна за високі показники у навчанні, активну участь у громадському житті навчального закладу, вагомий внесок у розвиток і зміцнення молодіжного руху м.Рівне нагороджена Почесною грамотою міського голови В.Хомка.

Через пандемію банківські кредитні програми, які раніше допомагали українцям оплачувати навчання, зупинені. Споживчі кредити не підходять більшості майбутніх студентів через свою короткостроковість та чималі відсотки. Але діє державна програма, згідно з якою можна отримати пільговий кредит на освіту, терміном на 15 років під 3% річних. Отже, хто і як може скористатися пільговим кредитуванням від держави.

Детальніше у статті за посиланням:

https://finance.ua/ua/credits/kak-poluczit-gosudarstvennyj-kredit-na-obuczenie

Back to top