14 березня 2024 року в науковій бібліотеці РДГУ

відбулася презентація нової книги викладачів

кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики РДГУ:

Білецького Вячеслава Вячеславовича – доктора філософії, кандидата педагогічних наук, доцента;

Войтовича Ігоря Станіславовича – завідувача кафедри, доктора педагогічних наук, професора

«Математика і інформатика на календарі»

(Рівне, «Волинські обереги», 2024)

Захід приурочено до Міжнародного дня математики, Міжнародного дня числа «Пі» та Дня українського добровольця, які відзначаються саме 14 березня.

Під час проведення презентації автори  навчально-методичного посібника ставили за мету не тільки представити студентам, колегам-викладачам, запрошеним гостям свою нову книгу,  яка буде корисною  для  освітнього процесу та самоосвіти, але і прагнули зібрати кошти для 47-ї  окремої механізованої бригади «Магура» ЗСУ. Про це повідомила, присутня на заході, волонтерка Павленко Лілія.

Автори Білецький В’ячеслав В’ячеславович та Войтович Ігор Станіславович дуже цікаво розповіли присутнім слухачам про історію створення та зміст книги «Математика і інформатика на календарі».

Логічним продовженням розмови про видання стали виступи рецензентів презентованого навчально-методичного посібника: Петрівського Бориса Петровича, кандидата фізико-математичних наук, професора кафедри вищої математики РДГУ та Малежика Петра Миколайовича – доктора педагогічних наук, доцента кафедри комп’ютерної та програмної інженерії УДУ ім. М. Драгоманова.

В презентації взяла участь  Крохмалюк Зоряна  Петрівна, вчителька англійської  мови ліцею №18 м. Рівне, яка була ведучою заходу та студенти  Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій, зокрема, студентка  Луцюк Ірина  у своєму виступі  розповіла про число «Пі».

   

Своїм баченням роботи  авторів Білецького В. В. та Войтовича І. С.,  їх творчим пошуком над написанням книги «Математика і інформатика на календарі»,   поділився   Демидюк Микола Герасимович, педагог, редактор попередньої книги Білецького В. В. «Фізика та астрономія на календарі».

Сучасні досягнення  в галузі математики та інформатики активно і ефективно втілюються в різні сфери життя, та  особливо в ті, які сьогодні стали дуже актуальними. І одна з  них – це кіберполіція. Серед запрошених гостей на презентації був присутній заступник начальника кіберполіції м. Рівне Марчук Віталій, який у контексті тих можливостей, які дають нам електронні технології, проінформував учасників заходу про соціальний проєкт BRAMA (БРАМА), що спрямований на протидію фейкам, дезінформації, незаконному контенту в інформаційному просторі. Сьогодні в час війни,  кожен з нас, українців, може долучитися до реалізації цього проєкту і, таким чином, вносити свій  вклад у справу інформаційної безпеки нашої держави та майбутньої Перемоги.

Дуже доречним було літературно-мистецьке доповнення до розмови про математику і інформатику. Адже, щоб ми сьогодні не робили, але наші думки постійно про війну, про наших захисників, про наш спротив агресії. І яскравим цьому підтвердженням став виступ  Бацмай Тамари, рівненської письменниці, яка озвучила  поетичні твори зі своєї збірки «ПРОжити» (Рівне, 2024) про рідну землю, почуття людини, якій болить Україна.

Не менш зворушливим був і музичний супровід заходу. У виконанні студентки Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій Пєчкурової Анни та Кривохижа Олександра - учасника клубу самодіяльної пісні і авторської поезії «Бакенбард»  прозвучали   сучасні патріотичні музичні твори.

До уваги присутніх на презентації гостей, наукова бібліотека підготувала експозицію виставки наукового доробку  Білецького В. В. та Войтовича І. С. Незважаючи на сучасний світ цифрових технологій, книги залишаються найціннішою скарбницею надбань людства.

Студентам РДГУ також було цікаво  взяти участь у вікторині, проведеній безпосередньо під час презентації. За її результатами перемогу здобула студентка факультету математики і інформатики Козаченко Марія.

Захід був дуже цікавим, змістовним. Окрім знайомства з новою книгою Білецького В. В. та Войтовича І. С., учасникам заходу вдалося зібрати і кошти для ЗСУ.

Шановні студенти, аспіранти, викладачі, запрошуємо до читання навчально-методичного посібника «Математика і інформатика на календарі», які його автори подарували науковій бібліотеці РДГУ. Щиро дякуємо  авторам та бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності.

08 березня 2024 року у Рівненському державному гуманітарному університеті відбулася зустріч помічника-консультанта народного депутата України Дмитра СОЛОМЧУКА Світланою ДЗЕНІК з працівниками університету: т.в.о. ректора РДГУ, доктором психологічних наук, професором Романом ПАВЕЛКІВИМ,  відповідальним секретарем приймальної комісії, доцентом Василем ЛЕВЧУКОМ, заступником відповідального секретаря, керівником освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» Ольгою СЛОБОДОЮ, директором студмістечка Вірою БАБАК, керівником центру студентської соціальної служби Вікторією РИБАК.

Мета зустрічі – обговорити діяльність освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас -Україна», які функціонують на базі університету, а також особливості прийому на навчання для здобуття вищої освіти вступників з тимчасово окупованих територій, у яких з об’єктивних причин відсутній документ про повну загальну середню освіту. Паралельно піднімались питання щодо умов проживання таких здобувачів у гуртожитках та їх соціальний супровід при вирішенні нагальних життєвих питань.

Наприкінці зустрічі сторони погодили питання подальшої співпраці, окреслили важливі напрями підтримки та супроводу вступників з числа внутрішньо переміщених осіб з окупованих територій та територій активних бойових дій, намітили шляхи покращення діяльності освітніх центрів «Крим-Україна» та «Донбас-Україна».

7 березня 2024 р. Наукова бібліотека РДГУ взяла участь у вебінарі "ПЕРЕВАГИ ВІДКРИТИХ ОСВІТНІХ РЕСУРСІВ: ЗАРУБІЖНИЙ ДОСВІД ТА ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКИХ СТРАТЕГІЙ. ІНКЛЮЗІЯ” в рамках Тижня відкритої освіти «Відкриті знання в університетах України: відкриті ресурси».

Організаторами вебінару виступили Український державний університет науки і технологій та Секція університетських бібліотек Української бібліотечної асоціації.

Головними темами для обговорення були:

  • розуміння важливості та масштабів інклюзії в українській спільноті вищої освіти в період російсько-української війни в контексті інформаційної підтримки;
  • практики створення відкритих підручників та відкритих навчальних посібників в University of Southern Queensland (Australia).

11 березня 2024 року студенти й викладачі філологічного факультету взяли участь в урочистостях із нагоди 210-тої річниці з дня народження Кобзаря.

Спочатку представники факультету вирушили до Територіального центру соціального обслуговування м. Рівного, куди були запрошені на святкове заняття в Університеті третього віку. До уваги слухачів філологи запропонували гостьову лекцію про роль Тараса Шевченка у становленні нової української літературної мови. На завершення студенти-україністи емоційно прочитали вірші Кобзаря, чим викликали захват аудиторії та надихнули присутніх також долучитися до виступів.

Далі філологи взяли участь в університетському концерті на вшанування Тараса Шевченка, де традиційно декламували поезію. Першокурсниці Анна Касянчук, Альона Калінчук і Марія Мальцева натхненно виконали твори «Думка (Тяжко-важко в світі жити…)», «І мертвим, і живим..», «Мені однаково…». Студентський декан Дмитро Грицаюк майстерно передав настрій балади «За байраком байрак…». А доцент кафедри української літератури Ірина Анатоліївна Бестюк вразила глядачів інтелектуальним виступом про творчий діалог поетів різних поколінь із Шевченком.

Здобувач першого рівня вищої освіти спеціальності 017 «Фізична культура і спорт», майстер спорту міжнародного класу з велосипедного спорту Олександр Гудима, продовжує боротися за ліцензію Олімпійських ігор, які пройдуть влітку цього року у столиці Франції. 

Календарний рік Олександр розпочав з навчально-тренувального збору, який проходив у Південній Африці.

Після НТЗ на Сашка чекали три офіційні старти на Кіпрі, Греції та Туреччині, де загалом, у різних дисциплінах маунтинбайку, було здобуто 5 нагород (2 золота та 3 срібла).

Професорсько-викладацький склад щиро вітає Олександра та бажає якомога швидше завоювати заповітну олімпійську ліцензію для українського маунтинбайку!

 

 

BURLA, NAIMES і Аліна Жук за запрошенням психолого-природничого факультету дали крутий благодійний концерт для всього студентства Університету! В актовій залі вирували шалені емоції та чудова енергетика, наприкінці заходу артисти поспілкувалися зі студентами, відповівши на всі запитання. 

Дуже дякуємо артистам за підтримку благодійних ініціатив! За технічну підтримку вдячні Центру вуличних культур Noname.

 

     

Back to top