Історія святкування в Україні Дня Збройних сил нараховує понад тридцять років, а проте лише сьогодення стало тією чіткою призмою, що увиразнила роль і значення представників цієї шляхетної професії у збереженні української нації, триванні історії України.
Присягнувши на вірність Батьківщині, наші захисники та захисниці сьогодні перед усім світом творять подвиг честі, відваги, мужності, а ще – тієї самопосвяти, на крилах якої підноситься український народ. Непересічний їхній унесок у гартування нації – у запеклій обороні цілісності держави на вогневих рубежах, у прикладі сталевого патріотизму, незламної людської гідності, який подають молодшому поколінню. Нехай же будуть світлими ваші помисли, дужими руки та сповненими нездоланної віри у правду, що несете в цей світ, ваші серця! Низький вам уклін!
Хочу щиро подякувати й тим працівникам і студентам Рівненського державного гуманітарного університету, які стали на захист України в час воєнного лихоліття. Ми пишаємося вашим учинком і бажаємо й надалі нести в серцях незгасний вогонь волелюбності!
У цей святковий день зичу всім міцного здоров’я, Божої опіки, непохитної впевненості у власних переконаннях і могутньої сили духу!
Віримо в перемогу!
В.о. ректора Роман Павелків
Організація "Американські Ради з міжнародної освіти: АСТR/АССЕLS" доводить до Вашого відома інформацію щодо набору учасників на програму "ВгіdgеUSА: Програма обмінів для українських викладачів".
Програма має на меті допомогу українським університетам у підготовці фахівців, критично необхідних для відбудови та відновлення країни, шляхом побудови міцної та продуктивної співпраці з інституціями вищої освіти США. Програма передбачає стажування в університетах США впродовж одного місяця. Всі витрати, пов'язані із участю у програмі, покриваються.
"ВгіdgеUSА: Програма обмінів для украЇнських викладачів" фінансується Бюро у справах освіти і культури державного департаменту США, із залученням додаткового фінансування приймаючих університетів США. У програмі можуть взяти участь викладачі, що працюють у галузях, важливих для відбудови та відновлення України, а саме: сільськогосподарські технології, вирішення конфліктів та досліджень миру, інженерія, інформаційні технології, ментальне здоров'я, педагогіка, містобудування (в тому числі архітектура), екологічна політика та управління та охорона здоров'я та медицина під час війни.
За додатковою інформацією звертайтесь до координаторки програми ВгіdgеUSА:UАFР/UРRR в Україні за електронною адресою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
До Міністерства освіти і науки України надійшов лист Постійного представництва України при ЮНЕСКО від 27.11.2024 № 2031/413-194/087-160705 щодо оголошення конкурсу на подання проєктів, присвяченому Десятиріччю наук для сталого розвитку.
З метою сприяння досягненню Цілей сталого розвитку у рамках Міжнародного десятиріччя наук для сталого розвитку пропонується подавати свої проєкти в рамках оголошеного конкурсу за посиланням:
https://surveys.unesco.org/735771?lang=en.
Кінцевий термін подачі заявок – 31 грудня 2024 року.
Детальна інформація щодо конкурсу розміщена за посиланням:
https://www.unesco.org/en/articles/call-initiatives-internationaldecade-sciencessustainable-
development-2024-2033.
Крім того, зазначається, що щороку буде оголошуватись два конкурси на подання проєктів, про щодо буде розміщена інформація на сайті, присвяченому Десятиріччю наук для сталого розвитку: https://www.un-sciences-decade.org/en.
3 грудня 2024 року в Рівненському державному гуманітарному університеті відбулося засідання Ради молодих учених у змішаному форматі. До нового складу Ради увійшли доктори наук, доктори філософії, викладачі та здобувачі різних ступенів вищої освіти з різних факультетів університету, які активно займаються науковою діяльністю та зацікавлені у творчому розвитку спільноти талановитої молоді університету.
На засіданні нові члени познайомилися між собою, розподілили доручення між ними, визначили пріоритетні напрями роботи на 2024-2025 навчальний рік та вирішили інші організаційні питання.
Вітаємо команду молодих науковців та бажаємо плідної та успішної роботи!
Шановні колеги!
До Міністерства освіти і науки України надійшов лист Національного університету фізичного виховання і спорту України від 02.12.2024 № 001-1419 з проханням пошири інформацію про серію онлайн-лекцій на тему використання штучного інтелекту в освіті за участю провідних світових експертів.
10 грудня 2024 року о 14:30 відбудеться лекція професора Роуз Лаккін, почесного професора Університетського коледжу Лондона. Тема лекції: «Зміцнення української вищої освіти: орієнтація в революції ШІ у викладанні та навчанні».
На лекції особливу увагу буде приділено розробленню стратегій впровадження ШІ, створенню ефективних моделей управління, які відповідають потребам української освітньої системи.
Формат: онлайн (Zoom).
Мова: англійська з синхронним перекладом на українську.
Участь у лекції безкоштовна. За її результатами учасники отримають сертифікати.
Для участі у лекції необхідно зареєструватися за покликанням: https://forms.gle/x84SRgtwzK3ZGDoKA
20 листопада 2024 року в музеї Олени Пчілки, що функціонує у Рівненській гімназії №6, відбулася знакова подія – гала-презентація науково-творчого проєкту «Олена Пчілка: промениста думка і палке серце». Атмосфера локації ідеально підійшла для підсумкового етапу проєкту, ініційованого на факультеті музичного мистецтва Рівненського державного гуманітарного університету з нагоди 175-річного ювілею величної постаті в українській культурі. Музейна експозиція занурює у дивовижний світ життя і творчості Олени Пчілки, сповненого сенсів національного буття України. Саме тут по-особливому почесно і відповідально було студентам продемонструвати результати проєкту, натхненного думками і поетичними образами Великої Українки.
Слід відмітити, що програма заходу видалась напрочуд насиченою і різноманітною, зібравши у музейній залі гімназії добірне товариство знавців і шанувальників творчості Олени Пчілки. Інтерактивний формат зустрічі дозволив кожному учаснику відчути себе частиною великої родини, об’єднаної спільними цілями й інтересами.
Властиво, учні гімназії проявили себе в ролі екскурсоводів і гостинно запропонували присутнім цікаву мандрівку по життєвій дорозі Олени Пчілки, яка, подібно нитці, вплітається у велетенське мереживо історії України, міцно скріплюючи минуле і майбутнє. Старшокласники, якими опікується керівниця музею Лідія Миколаївна Наконечна, натхненно розповіли про колосальну україноцентричну діяльність Олени Пчілки.
Не зайве нагадати, що ідеї та рішучі дії Ольги Косач-Драгоманової насамперед були спрямовані на підростаюче покоління. Олена Пчілка справедливо вважала, що виховання дітей та молоді у національному дусі – це архіважлива справа для розбудови державності України. Своєю променистою життєтворчістю тендітна пані довела конструктивність власних поглядів і переконань. Отож дуже цінно, що багатогранний спадок Олени Пчілки вивчається і популяризується в освітньому просторі України, яка нині мужньо відбиває атаки агресора і захищає державну незалежність. Новій генерації українців є чому повчитися у Олени Пчілки: як чинити опір ворогу, як вистояти та перемогти.
Відрадно, що наша талановита молодь переймає від невтомної трудівниці на інтелектуальній ниві досвід боротьби за Україну, а саме – зміцнення матриці національної ідентичності в царині шкільництва. І перші кроки майбутніх вчителів музичного мистецтва доволі сміливі й успішні. Так, в процесі реалізації проєкту студенти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) спробували свої сили у написанні пісень на вірші Олени Пчілки. На конкурс було подано понад десяток вокальних композицій, адресованих дитячій і юнацької аудиторії. Слід відзначити, що найбільш креативними виявились студенти ІІІ курсу напряму «музично-педагогічна освіта».
Якраз в музейній залі Рівненської гімназії №6 відбулося урочисте нагородження переможців Конкурсу авторської пісні на вірші Олени Пчілки. Своєю чергою, лауреати конкурсу подарували школярам концерт, родзинкою якого було виконання новостворених пісень. Гучні оплески учнів гімназії стали найкращою нагородою для авторів-початківців і заохоченням далі розвивати свій творчий потенціал.
До слова, відеозаписи конкурсних пісень університетського проєкту ширяться інтернет-мережею, збираючи схвальні відгуки та коментарі (https://www.facebook.com/groups/290525863068377). Є надія, що поетичне слово Олени Пчілки, дбайливо оздоблене сучасними мелодіями, увійде у шкільне життя України. А це, хоч і маленький, але дуже важливий внесок у нашу перемогу.
Тетяна Прокопович,
кандидат мистецтвознавства,
куратор СНТ ФММ РДГУ