Факультет математики та інформатики правонаступник фізико-математичного факультету, який нерозривно пов’язаний з початком функціонування на Рівненщині першого найстарішого вищого навчального закладу – Учительського інституту, відкритого у березні 1940 року. Інститут мав три факультети – історичний, фізико-математичний і мовно-літературний. Навчальні плани і програми були розраховані на підготовку протягом двох років учителів для нової радянської школи. У зв’язку з Великою Вітчизняною війною навчання в інституті було перервано.
Відразу після визволення міста з-під фашистської окупації інститут відновив роботу. На двох факультетах стаціонарного відділення – фізико-математичному та мовно-літературному – розпочали навчання 179 студентів. Працювало тоді в інституті 17 штатних викладачів.
У 1945 році Учительський інститут закінчило 16 студентів. Це був перший випуск. Через чотири роки контингент студентів зріс до 316 чоловік, а з 1944 по 1953 рік стаціонарне відділення Учительського інституту закінчило 1367, заочне – 1167 чоловік.
У 1953 році Рівненський державний учительський інститут був реорганізований у педагогічний з двома факультетами – фізико-математичним і філологічним.
Враховуючи світові тенденції щодо втілення інформаційних технологій у життя суспільства було прийнято рішення, у 1992 році, про виділення з фізико-математичного факультету - факультету інформатики та обчислювальної техніки. Йому передали кафедри математики з методикою викладання та вищої математики і створили кафедру інформатики та прикладної математики. У 1998 році факультет інформатики та обчислювальної техніки був перейменований на факультет математики та інформатики. На базі кафедри інформатики та прикладної математики, у 2006 році, було створено дві кафедри: власне інформатики та прикладної математики та кафедру інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики.
Отже, враховуючи славну історію фізико-математичного факультету ми є першим факультетом, який розпочав підготовку фахівців у галузі математики, а згодом прикладної математики та інформатики.
Факультет математики та інформатики це - 4 випускові кафедри, викладачі яких ведуть науково-дослідну роботу в області комп’ютерного моделювання процесів і систем, розвиток інформаційних систем, вивчення чисельних методів розв’язування рівнянь математичної фізики та механіки, створення комп’ютерного програмного забезпечення.
Регулярно викладачі кафедр публікують свої науково-методичні роботи в міжнародних і національних журналах, монографії, книги та навчальні посібники. Щорічно на факультеті проводиться міжнародна науково-практична конференція студентів та молодих науковців «Наука, освіта, суспільство очима молодих» та Всеукраїнська науково-практична конференція «Інформаційні технології в професійній діяльності» з дискусіями про поточні події в області прикладної математики та інформатики. Факультет неодноразово був організатором Всеукраїнських та міжнародних конференцій провідних науковців України та зарубіжжя з проблем прикладної математики та інформатики.
На даний час на факультеті діють 4 кафедри, які проводять навчання за шістьма спеціальностями та двома освітніми рівнями "бакалавр" та "магістр".
Кафедра інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики
Завідувач кафедри: Войтович Ігор Станіславович, доктор педагогічних наук, професор
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Старший лаборант кафедри: Литвак Людмила Петрівна
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Адреса кафедри: 33000, м. Рівне, вул Пластова, 31, каб. 205, веб-сайт кафедри: http://iktmvi.rshu.edu.ua/
Спеціальність 014.09 Середня освіта (Інформатика)
Освітня програма Середня освіта (Інформатика)
Кваліфікація:
Бакалавр: Бакалавр середньої освіти (Інформатика). Вчитель інформатики.
Магістр: Магістр середньої освіти (Інформатика). Вчитель інформатики.
Після закінчення навчання за освітніми програмами випускники здатні виконувати зазначену в ДК 003:2010 професійну роботу і можуть займати відповідну первинну посаду:
- вчитель закладів загальної середньої освіти та спеціалізованої освіти;
- викладач закладів фахової передвищої освіти;
- керівник гуртків інформатики та робототехніки;
- організатор освітнього процесу з використанням технологій дистанційної та змішаної освіти;
- методист закладів загальної середньої освіти, спеціалізованої освіти та позашкільної освіти;
- проектувальник та налагоджувач комп'ютерних систем та мереж.
Спеціальність 015.39 Професійна освіта (Цифрові технології)
Освітня програма Професійна освіта (Цифрові технології)
Кваліфікація:
Бакалавр: Бакалавр з професійної освіти (Цифрові технології). Викладач закладу професійної (професійно-технічної) освіти (за спеціалізацією Цифрові технології), закладу фахової передвищої освіти. Фахівець з інформаційних технологій
Магістр: Магістр з професійної освіти (Цифрові технології). Викладач закладу професійної (професійно-технічної) (за спеціалізацією Цифрові технології), фахової передвищої освіти. Розробник обчислювальних систем.
Після закінчення навчання за освітніми програмами випускники здатні виконувати зазначену в ДК 003:2010 професійну роботу і можуть займати відповідну первинну посаду:
- викладач закладів професійної (професійно-технічної) освіти;
- викладач закладів фахової передвищої освіти;
- викладач приватних освітніх центрів;
- організатор освітнього процесу з використанням технологій дистанційної та змішаної освіти;
- програміст;
- веб-дизайнер;
- адміністратор баз даних;
- веб-розробник;
- QA-інженер;
- системний адміністратор ІТ відділів;
- адміністратор комп’ютерних мереж ІТ відділів;
- менеджер проектів (освітніх);
- розробник та проектувальник автоматизованих систем.
Кафедра інформаційних технологій та моделювання
Завідувач кафедри: Мороз Ігор Петрович, кандидат фізико-математичних наук, доцент, тел. 096-721-91-24, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Математик (прикладна математика) кафедри: Садовець Інна Василівна, тел. 097-115-27-26, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Адреса кафедри: 33000, м. Рівне, вул Пластова, 31, каб. 110, тел. 38-0362-62-04-93, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Спеціальність 122 Компʼютерні науки
Освітня програма Компʼютерні науки
Кваліфікація:
Бакалавр: бакалавр з компʼютерних наук
Бакалавр за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки може здійснювати професійну діяльність як фахівець з розробки математичного, інформаційного та програмного забезпечення комп'ютерних систем та в галузі інформаційних технологій.
Згідно з Національним класифікатором «Державний класифікатор професій ДК 003:2010 (зі змінами)» випускники можуть працювати за такими професіями:
- 3121 Технік із системного адміністрування;
- 3121 Технік-програміст;
- 3121 Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення;
- 3121 Фахівець з розроблення комп’ютерних програм;
- 3121 Фахівець з інформаційних технологій.
Спеціальність 122 Компʼютерні науки
Освітня програма Компʼютерні науки та інформаційні технології
Кваліфікація:
Магістр: магістр компʼютерних наук
Магістр за спеціальністю 122 Комп’ютерні науки може здійснювати професійну діяльність як професіонал з розробки математичного, інформаційного та програмного забезпечення комп'ютерних систем та в галузі інформаційних технологій.
Згідно з Національним класифікатором «Державний класифікатор професій ДК 003:2010 (зі змінами)» випускники можуть працювати за такими професіями:
- Професіонали в галузі обчислювальних систем:
2131.1. Наукові співробітники (обчислювальні системи);
2131.2. Розробники обчислювальних систем;
- Професіонали в галузі програмування:
2132.1. Наукові співробітники (програмування);
2132.2. Розробники комп'ютерних програм.
Спеціальність 121 Інженерія програмного забезпечення
Освітня програма Інженерія програмного забезпечення
Кваліфікація:
Бакалавр: бакалавр з інженерії програмного забезпечення
Бакалавр зі спеціальності 121 «Інженерія програмного забезпечення» може обіймати такі посади (згідно з Національним класифікатором професій ДК 003:2010 (зі змінами)):
- 2 Фахівець з інформаційних технологій;
- 2 Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення;
- 2 Фахівець з розроблення комп'ютерних програм;
- 2 Фахівець з комп'ютерної графіки (дизайну);
- 2 Технік із системного адміністрування;
- 2 Технік-програміст.
Закладами працевлаштування можуть бути:
- місцеві органи державної влади, державні організації та установи, виробничі підприємства, у структурі яких передбачені відділи інформатизації, інформаційних технологій, розробки та експлуатації програмного забезпечення;
- приватні компанії, фірми, що спеціалізуються на розробці, впровадженні та підтримці комп’ютерних інформаційних систем;
- наукові та науково-дослідні установи.
Кафедра вищої математики
Завідувач кафедри: Петрівський Ярослав Борисович, доктор технічних наук, професор,
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Старший лаборант кафедри: Хмель Тетяна Олександрівна, е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Адреса кафедри: 33000, м. Рівне, вул Пластова, 31, каб. 310, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Кафедра математики з методикою викладання
Завідувач кафедри: Крайчук Олександр Васильович, кандидат фізико-математичних наук, доцент,
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Старший лаборант кафедри: Цимбалюк Ольга Олександрівна, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Адреса кафедри: 33000, м. Рівне, вул. Пластова 31, к.311, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Спеціальність 014 Середня освіта (Математика) з додатковою спеціальністю 014 Середня освіта (Інформатика)
Освітня програма Середня освіта (Математика. Інформатика)
Кваліфікація:
Бакалавр: бакалавр середньої освіти. Вчитель математики. Вчитель інформатики.
Випускники здатні виконувати зазначену в ДК 003:2010 професійну роботу і можуть займати відповідну первинну посаду:
- Вчитель закладу загальної середньої освіти;
- Методист заочних шкіл і відділень;
- Вчитель спеціалізованих навчальних закладів;
- Інші професіонали в галузі навчання;
- Фахівець з інформаційних технологій;
- Фахівець з розробки та тестування програмного забезпечення.
Спеціальність 014 Середня освіта (Математика)
Освітня програма Середня освіта (Математика)
Кваліфікація:
Магістр: Магістр середньої освіти. Вчитель математики.
Випускники здатні виконувати зазначену в ДК 003:2010 професійну роботу і можуть займати відповідну первинну посаду:
- Вчитель математики;
- Інспектор-методист (математика);
- Лектор;
- Педагог-організатор.
Запрошуємо Вас приєднатися до студентської сім’ї факультету математики та інформатики!