З роботою Центру Життєстійкості Біловодської ТГ під час робочого візиту на Рівненщину ознайомився новопризначений голова Луганська обласна державна адміністрація Олексій Харченко.

Центр Життєстійкості релокованої Біловодської громади працює в одному з гуртожитків Рівненського державного гуманітарного університету, де проживають внутрішньо переміщені громадяни.

«Центр Життєстійкості релокованої Біловодської ТГ – перший Центр релокованої громади, який відкрився не в столиці, а у Рівному», - розповів очільник Рівненщини Олександр Коваль. - Створили заклад спільними зусиллями. Так, Рівненська ОДА разом із ГО «Центр Інтеграції» за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України провела ремонт приміщення, а для людей з інвалідністю встановили ліфт».

З діяльністю та командою Центру Життєстійкості Біловодської ТГ ознайомився очільник Луганської обласної державної адміністрації Олексій Харченко.

«Сьогодні Луганщина тимчасово окупована майже на 95%. Але попри щоденні важкі бої наші громади живуть і гуртуються. Водночас наші лікарі, вчителі, соціальні працівники – по всій Україні. Ми розгорнули гуманітарні хаби. І центри, як цей на Рівненщині, доводять, що Луганщина – є, живе і буде. Існують хибні наративи, мовляв, Луганської області уже «не існує». Це неправда. Ми маємо потужну громаду переселенців і продовжимо її підтримувати», – наголосив Олексій Харченко.

Особливість цього Центру – принцип «рівний-рівному»: вся команда складається з переселенців.

«Для Рівненського державного гуманітарного університету є честю долучитися до ініціативи, що несе реальну підтримку людям, які опинилися в складних життєвих обставинах. Центр Життєстійкості Біловодської громади, який функціонує у стінах нашого гуртожитку, — це не просто простір для допомоги, це — символ стійкості, людяності та солідарності. Ми переконані, що університет має бути не лише освітнім, а й гуманітарним осередком у найширшому сенсі», – зазначив в.о. ректора РДГУ Роман Павелків.

«Проте це не означає, що відвідувати Центр можуть лише внутрішньо переміщені громадяни. До Центру може звернути кожен, навіть жителі Рівного. У закладі надають комплекс послуг, що включає й психологічну підтримку. Послуги для відвідувачів – безкоштовні», - зазначила  начальниця ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорева.

За 3 місяці роботи команда Центру Життєстійкості Біловодської ТГ охопила послугами 400 осіб, з них: люди старшого віку (65+) – 85 осіб; діти (до 18 років) – 156 осіб; люди з інвалідністю – 12 осіб.

Центри Життєстійкості – пріоритетний проєкт, що реалізує Міністерство соціальної політики України і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як? Першої леді Олени Зеленської, який у Біловодській ТГ Луганської області втілює ГО Центр Інтеграції.

 

Back to top