Музичним відгомоном у весняний День матері, який в Україні з 2000 року традиційно відзначається у другу неділю травня, виринає мистецький захід «Вишиванка від мами». Організатором мистецької імпрези, що відбулася у відділі мистецтв Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки 23 березня 2025 року є Андрій Пастушенко, композитор, фольклорист, професор кафедри вокально-хорового мистецтва ФММ РДГУ, заслужений працівник культури України, голова РОВ НВМС, член правління Рівненського міського об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, лауреат обласної мистецької премії ім. Г. Жуковського.

Свято вшанування матері, хранительки роду і духовних традицій, від якої А. Пастушенко записав понад 100 українських народних пісень, що увійшли до збірки «Пісні Тернопільщини» та репертуару багатьох творчих колективів в Україні і за її межами, об’єднало українською піснею дітей, молодих та професійних музикантів і педагогів.

Проникливо прозвучали пісні А. Пастушенка у виконанні Г. Пахомової, вокального тріо «Вишиванка» у складі А. Кашперук, Ю. Кульмич та Г. Пастушенко, вокального ансамблю викладачів Корнинської школи мистецтв, зразкового хору молодших класів «Камертон», народного ансамблю української пісні «Веретено» тощо. Тяглість родинних мистецьких традицій майстерно продовжує і наймолодше покоління родини Пастушенків. Так, музичні твори натхненно виконали онуки композитора – Остап та Орест Пастушенки. З особливою душевністю лунала пісня А. Пастушенка «Вишиванка від мами», яка щемливо звучала у виконанні дуету бандуристок Ірини і Наталії Євтушок.

Шанувальники української пісні та творчості композитора окрім мистецьких дарунків мали можливість насолодитися експозицією вишиваних робіт мами Євгенії Пастушенко (сорочки, серветки, рушники, фіранки, картини тощо), які крізь роки життя з теплотою і глибокою вдячністю зберігав А. Пастушенко.

Щирість теплих емоцій виконаних пісень композитора А. Пастушенка «Чом трава зелена», «Моя мамо», «Мамо, рідна мамо», «Сива мамо, голубка», «Материнський біль», вкотре утвердила життєдайність материнської любові та потужну силу родинних духовних традицій!

Канд. пед. наук, доц. кафедри

народно-інструментального

виконавства ФММ РДГУ,

Вікторія Прокопчук

 

Back to top