Калініченко Михайло Михайлович – кандидат філологічних наук, доцент кафедри романо-германської філології факультету іноземної філології Рівненського державного гуманітарного університету, 1980 року народження. У 2002 році закінчив Рівненський інституті слов’янознавства Київського славістичного університету, отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Мова та література (англійська)» і кваліфікацію філолога, викладача англійської мови та зарубіжної літератури. У 1997-1999 рр. навчався у США (The Green Mountain College, Poultney, Vermont). У 2003 році закінчив Рівненський державний гуманітарний університет. Під керівництвом доктора філологічних наук, професора Р.Т. Гром’яка у 2009 році захистив кандидатську дисертацію «Герман Мелвілл і Федір Достоєвський. Авторські міфи у романах Мобі Дік та Злочин і Кара» (за спеціальністю 10.01.05 – порівняльне літературознавство) в Тернопільському національному педагогічному університеті ім. Володимира Гнатюка. У 2015-му році отримав кваліфікацію старшого судового експерта за спеціальністю «Дослідження, пов’язані з літературними, художніми творами та інші»; працює провідним науковим співробітником у Львівському науково-дослідному інституті судових експертиз. У науковому доробку Калініченка М.М. понад 60 наукових статей в українських і зарубіжних фахових виданнях та монографія «Американський Ренесанс в контексті популярної культури Сполучених Штатів першої половини ХІХ сторіччя». Дослідник бере активну участь у міжнародних, всеукраїнських та університетських наукових конференціях.