Студент другого курсу спеціальності 017 Фізична культура і спорт РДГУ  Олександр ГУДИМА здобув ліцензію на участь в ХХХІІІ Літніх Олімпійських іграх 2024 в Парижі.  
Здається ще зовсім недавно  перший проректор університету Роман ПАВЕЛКІВ вручав здобувачу 1 курсу  першого (бакалаврського) рівня  вищої освіти   майстру спорту  Олександру  ГУДИМІ  посвідчення  «Майстра спорту міжнародного класу» із побажанням  майбутніх перемог на спортивних аренах Європи та Світу та здобути в 2024 році право участі  в ХХХІІІ Літніх Олімпійських іграх в Парижі.
Протягом півтора року  у Олександра були напружені  різнорівневі спортивні змагання  на дорогах Канади, Південної та Північної Америки, Австралії,  Італії, Словенії  та багатьох інших країн Європи та Світу, на яких він з гідністю захищав честь і кольори нашої держави України, неодноразово піднімався на п'єдестал призерів.  Зокрема, нещодавно, в травні, після достроково зданої літньої сесії за другий курс, Олександр ГУДИМА у Валь ді Соле (Італія) став бронзовим призером етапу Кубка світу з маунтенбайку. 
Саме ця перемога на одних з найпрестижніших світових змагань з велоспорту дозволила сьогодні  студенту другого курсу РДГУ  спеціальності 017 Фізична культура і спорту Олександру  ГУДИМІ здобути ліцензію на участь в ХХХІІІ Літніх Олімпійських іграх 2024 в Парижі.
Весь колектив здобувачів вищої освіти та викладачів РДГУ, на чолі з в.о. ректора Романом ПАВЕЛКІВИМ,  бажає майстру спорту міжнародного класу Олександру ГУДИМІ  яскравих перемог на ХХХІІІ Літніх Олімпійських іграх 2024 в Парижі.

Представництво Європейського Союзу в Україні оголошує набір школярів, студентів та аспірантів для участі в Онлайн школі EU Study Days-2024.

Кінцевий термін подачі заявок: 23:00, 20 липня 2024 року.

Навчання триватиме з 5 серпня до 8 жовтня 2024.

Хто може стати учасником?

-       студенти останніх курсів бакалаврату та студенти магістратури українських університетів денної форми навчання, аспіранти. Вік - до 25 років.

Що чекає на слухачів EU Study Days?

-       10 навчальних модулів про історію ЄС, його інституції, цінності, політики, європейську інтеграцію України тощо. Програма включає лекції від українських та європейських експертів, онлайн вебінари та інтерактивні заняття.

-       Реалізація мікропроєктів, спрямованих на поширення інформації про цінності та політики ЄС, ідеї європейської інтеграції.

-       Сертифікат про проходження програми із зазначенням тривалості навчання, кількості годин, переліку модулів, для студентів - кількості кредитів ЄКТС.

-       Участь в EU Study Days Offline School для 20 найактивніших та найуспішніших учасників з числа студентів та аспірантів.

Для участі потрібно:

для студентів та аспірантів: https://bit.ly/eustudydays_students_06_2024

-       У разі успішного відбору за заявками - пройти онлайн-тестування на платформі EU Study Days https://www.eustudydays.in.ua/

Більше інформації на сторінці проєкту:

https://www.eustudydays.in.ua/2024/06/10/novyj-nabir-na-navchannya-v-onlajn-shkoli-eu-study-days-2024-2/

Долучайтесь до EU Study Days 2024 та зробіть крок назустріч новим знанням!

Відповідно до Договору між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Польща про Українсько-Польську Раду обміну молоддю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1017, Міністерством молоді та спорту України (далі - Мінмолодьспорту) здійснюються Українсько-Польські обміни молоддю.

Мінмолодьспортом 31 травня 2024 року оголошено прийом заявок на участь у конкурсі щодо реалізації проектів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2024 році, що зриватиме до 01 липня 2024 року.

З детальною інформацією щодо прийому заявок можна ознайомитися за покликанням http://surl.li/uekar або звернутися до управління молодіжної політики Мінмолодьспорту за тел.: (044)246-62-36.

Водночас звертаємо увагу на те, що відповідно до пункту 2 6 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57, виїзд з України чоловіків віком 18–60 років – здобувачів фахової передвищої та вищої освіти, асистентів-стажистів, аспірантів та докторантів, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, під час дії воєнного стану обмежено.

Сумна звістка сколихнула колектив філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету – 20 червня 2024 року закінчився земний шлях Галини Миколаївни Вокальчук, доктора філологічних наук, професора кафедри української мови імені проф. К. Ф. Шульжука, відмінника освіти України.

Галина Миколаївна народилася 6 червня 1960 року в селі Башмачка Солонянського району Дніпропетровської області. У 1981 році з відзнакою закінчила філологічний факультет Рівненського державного педагогічного інституту. Працювала вчителем української мови та літератури в середній загальноосвітній школі № 1 м. Рівного. Із 1984 по 2006 рік викладала сучасну українську мову в Рівненському державному гуманітарному університеті.  1991 року захистила кандидатську, а 2009 року – докторську дисертацію з оказіональної номінації.

Упродовж 2006–2010 рр. працювала на посаді професора кафедри української філології Національного університету «Острозька академія».

Із 2010 по 2020 рік керувала кафедрою української мови імені професора К. Ф. Шульжука Рівненського державного гуманітарного університету, започаткувала низку проєктів у співпраці з Національною академією наук України, Університетом імені Ф. Палацького (Оломоуць, Чехія). Із 2020 року продовжувала працювати на посаді професора кафедри.

Галина Миколаївна зробила значний внесок у розвиток сучасної української лексикології та лексикографії. Засновниця та науковий керівник лексикографічних лабораторій «Острозький неограф» і «NEOLEX-Рівне». Авторка понад 200 статей у вітчизняних і закордонних фахових виданнях, трьох одноосібних і трьох колективних монографій, зокрема «”Я – беззразковості поет” (словотворчість Михайля Семенка)» (Рівне, 2006), «Словотворчість українських поетів ХХ століття» (Острог, 2008), «Територія мови Тараса Шевченка» (Київ, 2016), «Дискусійні питання мовознавства в контексті сучасних наукових парадигм» (Рівне, 2020). Під її керівництвом вийшло 9 випусків лексикографічної серії «Українська індивідуально-авторська неографія», захищено 5 кандидатських дисертацій.

Незавершеною, на жаль, залишилася масштабна праця «Словник українського спротиву (неологія доби російської агресії 2014–2024 рр.)».

Креативність і організаторський талант допомагали Галині Миколаївні згуртовувати навколо себе обдаровану молодь для реалізації інноваційних задумів: додатку «Мова-розмова» до всесвітньо відомої гри «Кодові імена: гра слів», фотоальбому з елементами навчально-наочного посібника «У фокусі – орбіта ”2616 Lesya”» (у співпраці з фотохудожниками).

Доля обдарувала Галину Миколаївну багатьма талантами. Вона писала і публікувала прозу, професійно займалася живописом і фотографією. Неодноразово рівняни могли насолоджуватися виставками її картин і світлин у галереях міста. Закохана в життя і подорожі, охоче ділилася з усіма своєю позитивною енергією.

Галина Миколаївна була красивою і доброю жінкою, принциповою і порядною людиною. Із болем у серці усвідомлюємо, що вже ніколи не відчуємо її підтримки, не скористаємося мудрими порадами, не побачимо чарівної посмішки.

З останнім подихом Галини Миколаївни осиротіли люблячий чоловік, двоє синів, четверо внуків. Щиро співчуваємо родині.

Світла пам'ять про Галину Миколаївну – талановитого викладача, знаного науковця, неординарну особистість – завжди буде жити в наших серцях.

Стартувала триденна зустріч із питань управління стресом, психологічної підтримки та супервізії для представників місць тимчасового проживання ВПО Рівненщини.

Адже за період війни підтримки потребують не лише внутрішньо переміщені громадяни, а й люди, які з ними працюють.

Учасників проєкту привітав голова Рівненської ОДА Олександр Коваль, заступниця голови Рівненської ОДА Людмила Шатковська, начальниця ГУ Національної соціальної сервісної служби у Рівненській області Юлія Шигорєва та голова Дубенської районної державної адміністрації Всеволод Пекарський.

У заході беруть участь коменданти – представники найбільших гуртожитків області, а також мобільна бригада – для налагодження співпраці та досягнення мети проєкту. Рівненський державний гуманітарний університет представлений  завідувачами гуртожитками під керівництвом директора студмістечка Віри БАБАК.

Проєкт «Багатогалузева та адресна секторальна гуманітарна допомога для вразливих категорій ВПО, які постраждали внаслідок конфлікту в Україні та проживають у колективних центрах Рівненської області» реалізує ГО Центр Інтеграції у партнерстві з Рівненською обласною державною адміністрацією за фінансової підтримки Гуманітарного фонду для України / UHF.

11 червня 2024 р. викладачами психолого-природничого факультету, кафедри філософії РДГУ, духовенством та викладачами Рівненської Духовної Семінарії ПЦУ під егідою Рівненського державного гуманітарного університету та Рівненської єпархії Православної Церкви України був проведений круглий стіл «Духовність як ресурс ментальної стійкості під час війни». Низка науково-практичних питань, озвучених як професорсько-викладацьким складом (проф. Роман Павелків, проф. Валентина Безлюдна, проф. Віталій Павелків, проф. Ірина Панчук, проф. Катерина Шевчук, доц. Олена Ставицька, проф. Тетяна Шамсутдинова-Лебедюк, проф. Володимир Борщевич, доц. Оксана Ворон) так і духовенством (митр. Іларіон, прот. Віталій Лотоцький, прот. Володимир Тимків, прот. Петро Мартинюк, капелан Віталій Кузін, капелан Святослав Шинкарук, диякон Андрій Мартинюк) під час роботи, стосувалися особливостей служіння медичного капелана під час війни, історичного досвіду військового капеланського служіння, проблем збереження ментального здоров’я під час війни, ролі цінностей у формуванні національної ідентичності в часи війни. Підсумком роботи круглого столу стала резолюція щодо розвитку співпраці та розробка практичних завдань її реалізації між Рівненським державним гуманітарним університетом та Рівненською єпархією Православної Церкви України.

Back to top