11 жовтня в Арт-просторі Рівненського державного гуманітарного університету кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Степана Шевчука відкрила виставку до Дня художника.
З вітальним словом до викладачів та студентства звернувся ректор, професор Роман Павелків.
День художника в Україні відзначається щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом президента (№ 1132/98 від 9 жовтня 1998 р.)
Вишуканий живопис, віртуозна графіка, художній текстиль, майстерна кераміка, художнє дерево – невід'ємна частина виставок викладачів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Степана Шевчука.
Творчі досягнення свідчать про потужний потенціал та про професійну школу підготовки художників.
Дякуємо нашим Захисникам за можливість жити, вчитися і творити!
В селищі Нове (Кропивницький район, Кіровоградська область) з 27 по 29 вересня 2024 року пройшли ігри ІІІ туру чемпіонату України з софтболу, Вища Ліга, Д-А.
Команда «Західний Вогонь» (м. Рівне) завоювала золоті медалі чемпіонату України з софтболу в сезоні 2024 року. До складу команди входить три здобувачки вищої освіти Рівненського державного гуманітарного університету, майстри спорту – Вашай Діана та Шупняк Анна – педагогічний факультет, Сочнєва Галина – філологічний факультет.
Вітаємо тренерський штаб та гравців команди з перемогою.
4 жовтня на педагогічному факультеті РДГУ здобувачами вищої освіти та професорсько-викладацьким складом педагогічного факультету був організований і проведений благодійний ярмарок «Дякую ЗСУ за можливість навчати та навчатися».
Під час акції було зібрано 25 560 грн.
Було придбано зарядну Starlink для 10-ї бригади 108-го батальйону 3-ї роти та 4 тис. грн було перераховано на ремонт авто для брата здобувачки вищої освіти 1 курсу спеціальності «Дошкільна освіта», який воює на Харківському напрямку.
Щиро дякуємо кожному, хто долучився до збору коштів!
Об’єднуємо зусилля та згуртовуємось заради Перемоги!
Слава Україні! Героям Слава!
8 жовтня 2024 року на зустріч зі студентами філологічного факультету завітали стейкхолдери освітніх програм зі спеціальності «Переклад» – представники підприємств, на яких здобувачі бакалаврських і магістерських програм проходять виробничу практику.
Від компанії «Альфа Переклад» з вітальним словом і корисними порадами виступили перекладачки Тетяна Федінчук і Наталія Кондратюк – колишні студентки факультету за спеціалізацією «Середня освіта» і «Переклад» відповідно. Вони розповіли про особливості роботи в бюро перекладів, типи документів і текстів, з якими доводиться працювати, про спеціалізацію перекладачів і необхідність постійного розвитку в професії. Вчергове запросили наших студентів на перекладацьку практику.
Від міжнародної компанії «Вераллія Україна» виступила Ольга Лясковець, HR-адміністратор цього підприємства, випускниця бакалаврату РДГУ 2021 року за спеціалізацією «Переклад (англійська та німецька мови)». Вона розповіла, як практика на «Вераллії» допомогла згодом отримати там роботу, і наскільки важливими є знання іноземних мов та навички перекладу в міжнародній компанії. Вже другий рік Ольга є керівником виробничої перекладацької практики від підприємства для наших студентів.
Ольга озвучила основні вимоги до перекладів на підприємстві та порадила, яких недоліків слід уникати у перекладацькій роботі.
Представники обох підприємств наголосили, що вкрай важливо постійно практикуватися, розвивати комунікативні навички, вміло користуватися ШІ- і САТ-інструментами в роботі й бути готовими до навчання впродовж життя. Незважаючи на стрімкий розвиток технологій, переклад у вузькоспеціалізованих сферах – медичній, технічній, юридичній тощо – залишається прерогативою висококваліфікованих фахівців.
Нам дуже приємно, що представники обох компаній – це випускники нашого факультету.
Текст підготувала кандидат філологічних наук, доцент кафедри романо-германської філології Олена Константінова.
Студентам, які бажають прийняти участь:
-
детально ознайомтесь з умовами конкурсу, на веб-сторінці;
-
зареєструйте власну кандидатуру на сайті;
-
напишіть статтю на тему “Еко-будівництво” і розмістіть її на сайті навчального закладу/ власному блозі з приміткою: «Розміщена в рамках проекту Scholarship від КОЛЕО», або відправте нам Google-документ для публікації у нашому блозі. Роботи надсилати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
"Учителю! Вклоняюся доземно