11 жовтня в Арт-просторі Рівненського державного гуманітарного університету кафедра образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Степана Шевчука  відкрила виставку до Дня художника.

З вітальним словом до викладачів та студентства звернувся ректор, професор Роман Павелків.

День художника в Україні відзначається щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом президента (№ 1132/98 від 9 жовтня 1998 р.)

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, художній текстиль, майстерна кераміка, художнє дерево – невід'ємна частина виставок викладачів кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва імені Степана Шевчука.

Творчі досягнення свідчать про потужний потенціал та про професійну школу підготовки художників.

Дякуємо нашим Захисникам за можливість жити, вчитися і творити!

В селищі Нове (Кропивницький район, Кіровоградська область) з 27 по 29 вересня 2024 року пройшли ігри ІІІ туру чемпіонату України з софтболу, Вища Ліга, Д-А.

Команда «Західний Вогонь» (м. Рівне) завоювала золоті медалі чемпіонату України з софтболу в сезоні 2024 року. До складу команди входить три здобувачки вищої освіти Рівненського державного гуманітарного університету, майстри спорту – Вашай Діана та Шупняк Анна – педагогічний факультет, Сочнєва Галина – філологічний факультет.

Вітаємо тренерський штаб та гравців команди з перемогою.

 

4 жовтня на педагогічному факультеті РДГУ здобувачами вищої освіти та професорсько-викладацьким складом педагогічного факультету був організований і проведений благодійний ярмарок «Дякую ЗСУ за можливість навчати та навчатися».

Під час акції було зібрано 25 560 грн.

Було придбано зарядну Starlink для 10-ї бригади 108-го батальйону 3-ї роти та 4 тис. грн було перераховано на ремонт авто для брата здобувачки вищої освіти 1 курсу спеціальності «Дошкільна освіта», який воює на Харківському напрямку.

Щиро дякуємо кожному, хто долучився до збору коштів!

Об’єднуємо зусилля та згуртовуємось заради Перемоги!

Слава Україні! Героям Слава!

 

8 жовтня 2024 року на зустріч зі студентами філологічного факультету завітали стейкхолдери освітніх програм зі спеціальності «Переклад» –  представники підприємств, на яких здобувачі бакалаврських і магістерських програм проходять виробничу практику.

Від компанії «Альфа Переклад» з вітальним словом і корисними порадами виступили перекладачки Тетяна Федінчук і Наталія Кондратюк – колишні студентки факультету за спеціалізацією «Середня освіта» і «Переклад» відповідно. Вони розповіли про особливості роботи в бюро перекладів, типи документів і текстів, з якими доводиться працювати, про спеціалізацію перекладачів і необхідність постійного розвитку в професії. Вчергове запросили наших студентів на перекладацьку практику.

 

Від міжнародної компанії «Вераллія Україна» виступила Ольга Лясковець, HR-адміністратор цього підприємства, випускниця бакалаврату РДГУ 2021 року за спеціалізацією «Переклад (англійська та німецька мови)». Вона розповіла, як практика на «Вераллії» допомогла згодом отримати там роботу, і наскільки важливими є знання іноземних мов та навички перекладу в міжнародній компанії. Вже другий рік Ольга є керівником  виробничої перекладацької практики від підприємства для наших студентів.

Ольга озвучила основні вимоги до перекладів на підприємстві та порадила, яких недоліків слід уникати у перекладацькій роботі.

 

Представники обох підприємств наголосили, що вкрай важливо постійно практикуватися, розвивати комунікативні навички, вміло користуватися ШІ- і САТ-інструментами в роботі й бути готовими до навчання впродовж життя. Незважаючи на стрімкий розвиток технологій, переклад у вузькоспеціалізованих сферах – медичній, технічній, юридичній тощо – залишається прерогативою висококваліфікованих фахівців.

Нам дуже приємно, що представники обох компаній – це випускники нашого факультету.

Текст підготувала кандидат філологічних наук, доцент кафедри романо-германської філології Олена Константінова.

Студентам, які бажають прийняти участь:

  • детально ознайомтесь з умовами конкурсу, на веб-сторінці;

  • зареєструйте власну кандидатуру на сайті;

  • напишіть статтю на тему “Еко-будівництво” і розмістіть її на сайті навчального закладу/ власному блозі з приміткою:  «Розміщена в рамках проекту Scholarship від КОЛЕО», або відправте нам Google-документ для публікації у нашому блозі. Роботи надсилати на e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

"Учителю! Вклоняюся доземно

Перед великим Іменем твоїм!.."
Під такою назвою прозвучав урочистий концерт з нагоди Дня працівників освіти України в Рівненському державному гуманітарному університеті. 
З вітальним словом до професорсько-викладацького складу звернувся виконуючий обов’язки Ректора Рівненського державного гуманітарного університету, доктор психологічних наук, професор, Заслужений працівник освіти України, академік Академії наук вищої школи України Павелків Роман Володимирович. 
Цьогоріч Грамотою Міністерства освіти і науки України нагороджена Вікторія Прокопчук - доцент кафедри гри на музичних інструментах факультету музичного мистецтва.
Подяки Міністерства освіти і науки України отримали:
 Катерина Павелків - професор кафедри іноземних мов;
Лілія Сверлюк - доцент кафедри пісенно-хорової практики та постановки голосу;
Інна Сяська - професор кафедри біології, здоров'я людини та фізичної терапії;
Наталія Цюлюпа - доцент кафедри естрадної музики.
Грамотою Департаменту освіти і науки Рівненської облдержадміністрації нагороджені 
Володимир Мислінчук - к.п.н., доцент, завідуючий кафедрою фізики, астрономії та методики навчання;
Валерій Сілков - к.п.н., професор, декан педагогічного факультету;
Катерина Шевчук - доктор філософських наук, професор кафедри філософії.
Грамотами та подяками Рівненського державного гуманітарного університету були нагороджені освітяни- педагоги за сумлінну, багаторічну працю.
А цінним подарунком обласної ради - іменним годинником, нагороджена багаторічний комендант 6 гуртожитку Віра Бабак.
Справжнім мистецьким дарунком прозвучали музичні номери від студентів факультету музичного мистецтва, художньо-педагогічного факультету та студентської ради університету. Це ф'южен-бенд "Айя" під керівництвом Олега Трофимчука.
Емоційно і щиро сприйняла зала слова ведучих, де звучали Імена освітян-Захисників України, супроводжуючи їх оплесками. А в дарунок зазвучала пісня "Дякую!" від магістрантки Єлизавети Ільїн.
Енергійний хореографічний номер "Мікс-солов'їною", виконали студенти 1 курсу кафедри хореографії - 
Дмишук Софія та Самчук Роман.
Постановка – заслуженого діяча мистецтв України, доцента Романа Гриценюка. 
А голова студентської ради РДГУ Андрій Красильников та студентське товариство подарували щиросердні слова вітань та солодкі квіточки-дарунки.
"Іспанський танець" прозвучав у виконанні дуету гітаристів-віртуозів у складі Андрія Заварського та Юрія Кузьмичова
У виконанні студентки 2 курсу кафедри театральної режисури Мальвіни Павленко, прозвучало оповідання Василя Сухомлинського «Учитель», де закарбована одвічна сила любові Учителя та немеркнуча шана його учня.
Магістрантка факультету музичного мистецтва Катерини Холод виконала відому пісню на слова і музику Анатолія Кос-Анатольського «Ой, піду я межи гори». Партія фортепіано – Анжела Мазур.
Довершеним дарунком на фінал концерту прозвучала «Пісня про пісню» на слова і музику Тараса Петриненка у виконанні хору факультету музичного мистецтва.
Художній керівник та диригент - Лілія Сверлюк, концертмейстер – Ірина Кудасова
Концерт провели: студентка 2 курсу кафедри театральної режисури художньо-педагогічного факультету - Мальвіна Павленко та студент 3 курсу психолого-природничого факультету - Андрій Красильников
Звукорежисер – Роман Шульгатий
Автор сценарію та режисер концерту – Тетяна Сокіл.
 
 
 
 
 
 
 

 

Back to top