Ректор Рівненського державного гуманітарного університету Руслан Постоловський та колектив університету запрошують приєднатися до соціального проекту, який буде присвяченою до Дня Матері в 2021 році, щодо вшанування матерів та родин захисників, які віддали своє життя захищаючи суверенітет, територіальну цілісність та незалежність України.
Акція організована за сприяння командувача військ оперативного командування ″Захід″ Героя України генерал-майора Сергія Шаптали проходитиме в період з 5 по 9 травня 2021 року. Мета акції – вшанувати та приділити увагу мамам воїнів, які віддали життя за Україну.
«Закликаю всі навчальні заклади області підтримати цю ініціативу військових, адже саме молодь ніколи не стояла осторонь, а завжди проявляла активну життєву позицію. Особливо коли це стосувалося захисту незалежності України, - зазначає Руслан Постоловський.

16 квітня відділ охорони праці, техніки безпеки та охорони здоров'я спільно з мобільною бригадою КНП «ЦПМСД «Центральний» Рівненської міської ради провели вакцинацію першою дозою вакцини від коронавірусної хвороби COVID-19 для професорсько-викладацького складу та працівників структурних підрозділів Рівненського державного гуманітарного університету.
Наразі всі вакциновані почувають себе добре.

            14 квітня 2021 року на базі кафедри стилістики та культури української мови філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету (завідувач – доц. Шульжук Н. В.) відбулася Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція «Пріоритети філологічної освіти». Конференція проведена за підтримки управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, ректорату Рівненського державного гуманітарного університету, КЗ «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради та Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради.

            Мета конференції – залучити студентів-філологів та кращих учнів КЗ «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» до наукової діяльності, сприяти обміну досвідом написання наукових робіт у царині лінгвістики, літературознавства та методик викладання мови й літератури.

            До роботи конференції було залучено 177 учасників, з-поміж яких – здобувачі вищої освіти таких ЗВО, як-от: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет», Національний університет «Острозька академія», Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука, Рівненський державний гуманітарний університет.

            Пленарне засідання відкрив професор, член-кореспондент Міжнародної слов’янської академії наук, член-кореспондент Академії педагогічних і соціальних наук, заслужений діяч науки і техніки України, почесний президент Рівненської Малої академії наук учнівської молоді, ректор Рівненського державного гуманітарного університету Постоловський Руслан Михайлович. З вітальним словом до учасників конференції звернулися також начальник управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації Коржевський Петро Миколайович, головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти цього управління Андрєєва Майя Миколаївна, директор КЗ «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Андрєєв Олександр Анатолійович, а також декан філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету професор Ніколайчук Галина Іванівна.

            На пленарному засіданні виступили: здобувач ступеня в/о «Бакалавр» Інституту філології Київського національного університету імені Т. Шевченка Венцурик Марина Олександрівна («Неповні речення як синтаксичний засіб експресивізації (на матеріалі роману-трилогії Уласа Самчука «Волинь»)»); здобувач ступеня в/о «Магістр» І курсу філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету Сафонова Катерина Романівна («Мовна агресія як соціокультурне явище у медіатекстах»); здобувач в/о «Бакалавр» філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету Васьковець Юлія Олегівна («Фемінна версія війни у романі Тамари Горіха Зерня «Доця»); здобувач ступеня в/о «Бакалавр» філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету Урбанович Галина Русланівна («Відтворення слів-реалій у поемі «Енеїда» Івана Котляревського в англійському перекладі Богдана Мельника»); здобувач ступеня в/о «Магістр» І курсу факультету філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка Вараніцька Анастасія Володимирівна («Метафоричність індивідуально-авторської мовної картини світу Василя Слапчука»); учень 10-го класу Рівненського навчально-виховного комплексу № 12 Кирильчук Святослав Олександрович («Жанрові особливості технотрилеру в романі Макса Кідрука «Бот»); учениця 11 класу Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради Кудра Анастасія Андріївна («Вставлені конструкції у романі «Століття Якова» В. Лиса: комунікативно-прагматичний аспект»); учениця 11 класу Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради Фісянчук Анна Миколаївна («Засоби вербалізації концепту «Війна» у романі «Аеропорт» Сергія Лойка»); учениця 11 класу Сновидовицького ліцею Рокитнівської селищної ради Федорович Ірина Олександрівна («Специфіка побутування сучасних дитячих ігор на Рокитнівщині Рівненської області»); учениця 9 класу Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради Каптола Софія Андріївна («Просте ускладнене речення у романі «Арсен» І. Роздобудько: мовностилістичний аспект»).

            У доповідях учасників конференції, що відображали тенденції сучасної філологічної науки, були розглянуті актуальні проблеми лексики та фразеології, граматичного ладу української та іноземних мов, стилістики та комунікативної лінгвістики, літературознавства, а також методик викладання мови і літератури у закладах освіти різних типів.

            За підсумками конференції були ухвалені такі рішення:

  1. Відзначити хороший рівень представлених наукових доповідей здобувачів вищої освіти, а також актуальність дискусій з проблем, що розглядалися під час конференції.
  2. Кращі доповіді учасників конференції опублікувати у збірнику наукових праць здобувачів вищої освіти філологічних спеціальностей ЗВО Рівненщини, учнів відділення філології та мистецтвознавства РМАНУМ «Пріоритети філологічної освіти» (Вип. 9).
  3. Надавати перевагу інтердисциплінарним науковим розвідкам, а також сучасній методології досліджень у філологічній галузі.

            Колектив кафедри стилістики та культури української мови висловлює подяку усім причетним до організації та проведення конференції і сподівається на подальшу плідну співпрацю.

Шановні колеги!
International Science Group i Вища Школа Менеджменту Інформаційних систем
(ISMA) (Riga, Latvia) запрошує Вас взяти участь в
Науково — педагогічному стажуванні “Теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті”
Перейти на сторінку стажування
Завантажити інформаційний лист
Вартість участі у стажуванні становить 3900 гривень. Для участі в стажуванні надайте на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. заяву, оформлену за вимогами. 
Всі учасники гарантовано отримують сертифікати про проходження науково-педагогічного стажування.
Перейти на сторінку стажування
За детальною інформацією звертайтеся до Центру міжнародних відносин та роботи з іноземними студентами РДГУ: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

До уваги випускників шкіл, майбутніх абітурієнтів,
талановитих творчих молодих людей,
які планують здобути якісну професійну освіту!

Рівненський державний гуманітарний університет

проводить

Всеукраїнську олімпіаду РДГУ для професійної орієнтації
вступників на основі повної загальної середньої освіти

зі спеціальностей, визначених Правилами прийому до РДГУ в 2021 році:

Для участі в Олімпіаді потрібно попередньо зареєструватися.

Реєстрація учасників проводиться через сайт Олімпіади http://olimp.rshu.edu.ua.

Перший дистанційний тур буде проводитися на сайті Олімпіади
з 26 квітня до 7 травня 2021 року
.

Другий очний тур буде проходити 8 травня 2021 року безпосередньо в університеті. До участі в другому турі допускаються учасники, які в першому турі набрали не менше 75% максимальної суми балів.

Учасникам другого туру Олімпіади нараховуються додаткові бали до сертифіката ЗНО відповідного предмета в процесі розрахунку конкурсного бала при вступі до РДГУ на обрану спеціальність у 2021 році. Додаткові бали нараховуються учасникам, які набрали не менше ніж 90% максимальної суми балів другого туру. Кількість додаткових балів визначається журі і не може перевищувати 20.

Шановні колеги,

Програма академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні запрошує на онлайн-презентацію щорічних конкурсів для науковців, дослідників, викладачів, студентів, аспірантів та представників адміністрації медичних навчальних закладів (знання англійської мови хоча б на базовому рівні – обов'язкове).

Презентація є безкоштовною і відбудеться на онлайн платформі ZOOM:

21 квітня 2021 року о 16.00-17.30

На зустрічі за участі координаторів Програм Інни Бариш (Fulbright Research and Development Program, Graduate Student Program) та Вероніки Алексанич (Fulbright Visiting Scholar Program) ви дізнаєтесь про:

  • можливості, які надає Програма;
  • умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій;
  • особливості заповнення анкети та вимоги до поданих матеріалів.

Окрім того, зустріч слугуватиме доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми, що цьогоріч святкує 75-у річницю діяльності, а також пізнати історії наукових пошуків і напрацювань її учасників.

Для участі просимо попередньо зареєструватись у ФОРМІ РЕЄСТРАЦІЇ

До зустрічі!

Fulbright_Poster_2021 (PDF)

14 квітня у рамках ініціативи “Open IT” за підтримки Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» для студентів Рівненського державного гуманітарного університету відбудеться вебінар Інструменти успішного працевлаштування з циклу навчальних заходів.

Всього заплановано провести 6 вебінарів для студентів найбільших вищих навчальних закладів області.

На першому вебінарі Інструменти успішного працевлаштування розглянемо ІТ ринок України та Рівного зокрема.

Студенти дізнаються:

- які є IT-компанії;

- яких спеціалістів вони потребують;

- які технології будуть популярними.

Друга половина вебінару - це воркшоп, під час якого експерти допоможуть підготувати круте резюме, яке точно помітить рекрутер!

Спікерки заходу:

Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/iXb8rzzaS7ojFLXQ6 

Дата: 14 квітня, 17:00 - 19:00

Платформа: онлайн на YouTube та сторінці Facebook Rivne It Cluster

Мова заходу: українська

Ініціатива реалізується Rivne It Cluster за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».


eng

On April 14, within the framework of the Open IT initiative with the support of the USAID Competitive Economy Program in Ukraine, a webinar from the series of training events “Successful Employment Tools” will be held for students of the Rivne State University of Humanities.  The first webinar will describe the IT market of Ukraine and Rivne in particular.

Students will learn:

  • which companies are currently working in Rivne,
  • which specialists they need 
  • which technologies will be popular in foreseeable future.

The second half of the webinar is a workshop during which experts will help to prepare a cool resume that the recruiter will notice!

The speakers of the event are

Irina Cherevko, CEO of Yellow Recruiting Company

Iryna Andriuk, Senior recruiter in Yellow Recruiting Company

Date: April 14

❗️ Registration is required - https://forms.gle/iXb8rzzaS7ojFLXQ6   

Time: 17:00 - 19:00

Platform: Due to the quarantine rules, the event will be held online with a broadcast on the YouTube channel and the Rivne IT cluster Facebook page.

Language: Ukrainian

The initiative is implemented by the Rivne IT cluster with support from the USAID Competitive Economy Program in Ukraine.

Back to top