Ось уже вдесяте відбулися Всеукраїнські наукові читання «Інновації у музичній освіті та мистецтві». Ювілейний захід, організований Науковим товариством здобувачів вищої освіти Інституту мистецтв РДГУ, підтримали партнери – Житомирський державний університет імені Івана Франка та Івано-Франківський Університет Короля Данила.

З вітальним словом до учасників наукових читань звернулися: директор Інституту мистецтв РДГУ, доктор педагогічних наук, професор Ярослав Васильович Сверлюк та завідувачка кафедри історії, теорії музики та методики музичного виховання, кандидат педагогічних наук доцент Тетяна Ігорівна Крижановська. Вони побажали всім успіху і плідної роботи, акцентували на важливості інноватики у різних сферах вітчизняної культури.

В обговоренні актуальних питань музичної педагогіки та музикознавства взяли участь здобувачі вищої освіти з Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського, Дрогобицького музичного фахового коледжу ім. В. Барвінського і Навчально-наукового інституту музичного мистецтва ДДПУ ім. І. Франка, Львівського державного музичного ліцею ім. С. Крушельницької, Навчально-наукового інституту педагогіки ЖДУ ім. І. Франка, Рівненського музичного фахового коледжу та Інституту мистецтв РДГУ, Університету Кароля Данила.

Виклики сьогодення не гальмують дослідницький потенціал майбутніх гуманітаріїв. Молодіжна аудиторія активно долучається до наукового пошуку, ретельно вивчаючи теорію і практику сучасного музичного мистецтва; моделюючи креативний простір освітнього середовища, сприятливий для творчого розвитку підростаючого покоління.

Жвава і продуктивна дискусія вміло підтримувалася модераторами наукових читань – Лідією Співак та Катериною Клевець, магістранками Інституту мистецтв РДГУ. Вони забезпечили якісну комунікацію учасників, переводили у конструктивне русло розв’язання гострих питань мистецької освіти і музичної індустрії. Науковий діалог доповнила святкова атмосфера, яку учасники ювілейного заходу створили, користуючись у чаті відеоконференції Google Meet мовою ідіограм (Emojis).

Цікавими і змістовними доповідями, захоплюючими і пізнавальними презентаціями здобувачі вищої освіти ще раз впевнено підтвердили, що творча молодь України готова докладати свої інтелектуальні зусилля для успішного розвитку культури рідного краю.

З таким потенціалом Україна неодмінно вистоїть у війні з агресором і гідно процвітатиме в демократичному світі!

Х Всеукраїнські наукові читання «Інновації у музичній освіті та мистецтві»

Тетяна Прокопович,

куратор СНТ ІМ РДГУ