КАРПЕНЧУК СВІТЛАНА ГРИГОРІВНА
(07.10.1948 – 03.02.2019)

03 лютого 2019 року пішла з життя доктор педагогічних наук, професор, академік Української Академії Акмеологічних наук, професор кафедри теорії і методики виховання Рівненського державного гуманітарного університету Карпенчук Світлана Григорівна.

Народилася 7 жовтня 1948 року в с. Слобода-Підлісівська Ямпільського р-ну Вінницької області. Закінчила Вінницький державний педагогічний інститут ім. М. Островського (1973) за спеціальністю «Вчитель української мови та літератури». У 1988 р. захистила кандидатську дисертацію «Педагогічні умови підвищення ефективності виховного впливу шкільного колективу». З 1988 р. працювала в Рівненському державному педагогічному інституті (нині гуманітарний університет). У 2003 р. захистила докторську дисертацію «Педагогічна технологія А. С. Макаренка в контексті сучасної педагогіки».

Світлана Григорівна була фахівцем з теорії і методики виховання, автором понад 150 наукових праць, керувала дослідно-експериментальною роботою всеукраїнського рівня у школах Рівненської області.

Основні наукові праці: «Теорія і методика виховання», «Самовиховання особистості», «Години спілкування з проблем морально-етичного самоформування», «Педагогічна технологія А. С. Макаренка і сучасність», «Макаренкознавство в Україні: аспекти історії, теорії і практики», «Синтез у педагогічному досвіді А. С. Макаренка: контекстуальний аналіз», «До вершин досконалості...», «Виховний процес: вивчення ефективності», «Педагогічна герменевтика», «Вчимося й учимо мислити...», «Вища педагогічна освіта і наука України: історія, сьогодення та перспективи розвитку. Рівненська область» (член авторського колективу), «Нове педагогічне мислення: теорія і практика», «Філософія освіти», «Працюємо в умовах експерименту: від теорії до практики», «Школа-кооперація».

Карпенчук С. Г. була членом Науково-методичної комісії з проблем виховання дітей та учнівської молоді Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України, членом редакційної колегії фахового збірника наукових праць РДГУ «Інноватика у вихованні», членом спеціалізованої вченої ради Д 47.053.01 в Рівненському державному гуманітарному університеті (13.00.01).

Її ім’я занесене до «Енциклопедії сучасної України». За вагомий вклад у розвиток науки та суспільства Карпенчук С.Г. нагороджена медаллю «За трудову доблесть» (1986), нагрудними знаками «Відмінник освіти України» (2002) та «Антон Макаренко» (2006), дипломом «За перемогу в обласному конкурсі у номінації «Наукова плеяда» (2007), почесними грамотами.

У ці скорботні дні висловлюємо щире, глибоке співчуття рідним і близьким покійної та поділяємо їхнє горе.

Світла пам’ять про Світлану Григорівну Карпенчук назавжди збережеться в наших серцях!

Колектив РДГУ

 

Back to top