Міністерство освіти і науки України ініціювало створення Ради проректорів з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків.

Для першого засідання було відібрано представників 40 найпотужніших університетів України в цій царині.

Рівненщину представляли Рівненський державний гуманітарний університет, в особі проректора з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи проф. Ю.В.Пелеха, та Національний університет «Острозька академія», в особі проректора з навчально-наукової роботи проф. П.М.Кралюка.

Під час засідання відбулося обговорення нагальних освітніх проблем: утворення Ради проректорів з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків при МОН України; завдання закладів вищої освіти щодо імплементації положень Законів України «Про освіту» та «Про вищу освіту»; удосконалення нормативної та методичної бази з питань змісту освіти та інтернаціоналізації; обговорення пропозицій щодо внесення комплексних змін до Закону України «Про вищу освіту».

Проректор з науково-педагогічної та навчально-методичної роботи проф. Ю.В.Пелех під час особистої зустрічі із заступником Міністра Ю.М.Рашкевичем обговорив перспективи розвитку університетської освіти в Україні із врахуванням зарубіжного досвіду.