Рівненський державний гуманітарний університет згідно з наказом МОН №1235 від 11/10/23 бере участь у проєкті «Сприяння освіті», започаткованому Міністерством освіти і науки України та фондом the LEGO Foundation (королівство Данія).

Була зорганізована зустріч керівництва університету в особі ректора Руслана Постоловського та першого проректора Романа Павелківа з керівницею освітніх ініціатив the LEGO Foundation в Україні Оксаною Ромою, яка завітала до нашого університету на запрошення завідувача кафедри, професора Ігоря Войтовича.

Метою проєкту є сприяння розвитку якості освіти через всебічний розвиток дитини, зокрема компетентностей, необхідних для навчання упродовж життя та становлення педагога-фасилітатора, який прагне відійти від педагогіки копіювання, шаблонування, практики однієї правильної відповіді та нав’язування свого бачення дитині. В основу взаємодії дорослого і дитини покладено підхід «навчання через гру».

Сучасні діти, які живуть в Інтернеті, мають абсолютно новий спосіб мислення, а діти дошкільного та молодшого шкільного віку природжені дослідники та винахідники. Ці природні здібності найшвидше розпізнаються та вдосконалюються під час роботи з матеріалом LEGO, що створює гарний  ґрунт для гри, навчання, творчості та уяви, розвиває критичне мислення та здатність практикувати проблемні завдання, а також дозволяє дітям розвивати багато важливих ідей для реалізації та далі розвивати навички, необхідні в майбутньому житті.

Зустріч продовжилася на педагогічному факультеті. До гостей доєдналися завідувачка кафедри педагогіки початкової, інклюзивної та вищої освіти, професорка Руслана Сойчук та завідувачка кафедри дошкільної педагогіки і психології та спеціальної освіти імені проф. Т.І. Поніманської, професорка Ілона Дичківська зі своїми колегами, які 11-12 грудня братимуть участь у тренінгу від the LEGO Foundation у м. Київ – доцентка Олена Боровець, професорка Оксана Гудовсек, доцента Ольга Козлюк та старша викладачка  Ольга Шостак.

Роль the Lego Foundation для підготовки фахівців нашого університету:

Розвиток STEM-освіти: Lego вже давно використовується для навчання наукових, технічних, інженерних та математичних (STEM) концепцій. The Lego Foundation може підтримувати програми, які сприяють впровадженню STEM-освіти в освітні заклади, надаючи необхідні матеріали та ресурси.

Розвиток творчих навичок та критичного мислення: Конструктори Lego сприяють розвитку творчих навичок та критичного мислення. Фонд може підтримувати ініціативи, спрямовані на вдосконалення цих навичок серед учнів.

Інклюзивність в освіті: Lego може використовуватися для створення інклюзивних освітніх середовищ, сприяючи розвитку соціальних навичок в учнів. Фонд може фінансувати проєкти, спрямовані на забезпечення доступності освітніх можливостей для різних груп учнів.

Інновації в освітньому процесі: the Lego Foundation може вкладати кошти в ініціативи, спрямовані на впровадження інноваційних методик та технологій в освітній процес, щоб покращити якість освіти.

Підтримка професійного розвитку вчителів: Фонд може орієнтувати свою діяльність на підтримку вчителів, надаючи їм необхідні знання та ресурси для ефективного використання конструкторів Lego в освітньому процесі.

Глобальні освітні ініціативи: the Lego Foundation може фінансувати глобальні освітні ініціативи, спрямовані на покращення доступності та якості освіти для дітей по всьому світу.

Очікуємо на плідну співпрацю із the LEGO Foundation в Україні.