Студенти, випускники, викладачі кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва художньо-педагогічного факультету РДГУ, творча молодь та професійні митці Рівненщини стали учасниками мистецької події "Пазли спадщини". Міжнародний пленер відбувся за фінансової підтримки Канцелярії Ради міністрів Республіки Польща в рамках конкурсу проекту Полонії і Поляків за кордоном 2023 року. Пленер був присвячений одному з відомих скульпторів ХІХ століття - Томашу Оскару Сосновському (1812-1886). Не випадково, локацією проведення було обрано Новомалин, поблизу Острога, колиску народження митця. З вітальним словом до учасників звернулися організатори пленеру - старша викладачка кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва РДГУ Наталія Антонюк-Коберська, про важливість постаті Томаша Оскара Сосновського наголосив Ярослав Ковальчук, керівник Культурно-просвітницького центру ім. Т. О. Сосновського, про підбиття підсумків пленеру та відкриття подальшої підсумкової виставки закцентував Петро Подолець, голова Рівненської обласної організації НСХУ.
Найближчим часом очікуємо відкриття виставки пленерних робіт в залі Рівненської обласної організації Національної спілки художників України.