Її імʼя знає кожен українець. Розкривати велич постаті письменниці, осягати глибину таланту, осмислювати зримі й незримі відтінки її слова ми будемо впродовж усього життя.

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки реалізовано міжнародний проєкт, результатом якого став фотоальбом “У фокусі – орбіта “2616 lesya”. Фотомандрівка від Звягеля до Сурамі” з елементами навчально-наочного посібника. Автори та керівники проєкту – Олександр Миколайович Харват, заслужений художник Міжнародної Федерації фотомистецтва, член правління Національної спілки фотохудожників України, Майстер FIAP, член Національної спілки журналістів України, керівник клубу-студії “Простір фото”; Галина Миколаївна Вокальчук, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови імені проф. К. Ф. Шульжука Рівненського державного гуманітарного університету, член клубу-студії “Простір фото”. Задум передбачав залучення широкої аудиторії до глибшого ознайомлення з біографією Лесі Українки, творчість якої має світове значення, засобами фотомистецтва і слова.

У фотоальбомі з елементами навчально-наочного посібника на авторських світлинах фотографів України та зарубіжжя зафіксовано пам’ятники Лесі Українці, меморіальні місця, краєвиди й артоб’єкти відповідної тематики. Текстовий супровід до світлин містить: опис історичних місць, де проживала й перебувала Леся Українка, із відповідними хронологічними вказівками та історико-літературними коментарями; фрагменти з поетичних і прозових творів та листів письменниці й інших представників родини Косачів-Драгоманових, мемуарів її сучасників; вірші (або їх уривки) українських поетів про Лесю Українку, вислови діячів культури про неї. Дидактичний контент розрахований на студентів закладів вищої освіти спеціальностей 061 “Журналістика”, 035 “Філологія” та 014 “Середня освіта”.

Проєкт набув широкого розголосу в освітньо-наукових та культурно-мистецьких колах. 11 лютого 2021 р. відбулася презентація фотоальбому під час онлайнового круглого столу “Слово Лесі понад часом”, організованого відділом стилістики і культури мови Інституту української мови НАН України. У заході взяло участь майже 50 осіб, із-поміж яких Павло Гриценко, Світлана Єрмоленко, Катерина Городенська, Тамара Гундорова, Лариса Кравець та інші відомі науковці.

23 лютого 2021 р. Олександр Харват і Галина Вокальчук долучилися до круглого столу “Хай же промінь твоїх думок поміж нами сяє”, проведеного кафедрою журналістики та українознавства Національного університету водного господарства та природокористування, де розповіли про задум і особливості реалізації проєкту.

Цього ж дня автори представили фотоальбом “У фокусі – орбіта “2616 lesya”. Фотомандрівка від Звягеля до Сурамі” в Рівненській обласній універсальній науковій бібліотеці. Творчий захід супроводжувався читанням поезій, премʼєрами пісень. Учасники надихалися творчістю Лесі Українки!