14 травня 2019 року в день Святої Тамари у Рівненському державному гуманітарному університеті з ініціативи колективу кафедри теорії і методики виховання відбулася І регіональна науково-практична конференція «Роль особистості у реформуванні української школи: від досвіду до інновацій» (до 75-річчя з дня народження Т. Д. Дем’янюк), що поклала початок низці науково-практичних заходів, присвячених відзначенню пам’яті відомих педагогів Рівненщини.

Науковий захід був проведений з нагоди ювілею видатного українського педагога, ученої, фундатора експериментально-виховної діяльності на Рівненщині, кандидата педагогічних наук, професора, Заслуженого працівника освіти України, відмінника освіти України, члена Комісії інноваційної діяльності та дослідно-експериментальної роботи в навчальних закладах України Науково-методичної ради з питань освіти МОН України Тамари Дмитрівни Дем’янюк (24.06.1944 – 19.11.2013).

До участі у конференції подали заявки 76 осіб, з них 8 докторів наук, професорів, 15 кандидатів наук, доцентів, 4 аспіранти, 35 студентів. У конференції взяли участь науковці РДГУ, РОІППО, Інституту проблем виховання НАПН України, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», Київського університету імені Бориса Грінченка, дев’ятьох освітніх закладів Рівненщини.

Відкрив конференцію перший проректор РДГУ, академік Академії наук вищої школи України, завідувач кафедри вікової та педагогічної психології, доктор психологічних наук, професор Павелків Р.В.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Черній А. Л. – кандидат політичних наук, доцент, ректор РОІППО, голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Рівненської обласної ради; Сілков В. В. – кандидат педагогічних наук, професор, декан педагогічного факультету, Петренко О. Б. – доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики виховання РДГУ; директор Регіонального комплексного науково-методичного центру інноваційних технологій освітнього процесу.

У обговоренні важливих виховних проблем взяли участь педагоги-практики Ординська В. Г., заступник директора з навчально-виховної роботи Рівненської гуманітарної гімназії Рівненської міської ради, Савінова Н. С., кандидат педагогічних наук, доцент, директор Птицької ЗОШ І-ІІ ступенів Дубенського району Рівненської області, Промська О. Л., завідуюча відділом інноваційних технологій профільної освіти Рівненського міського Палацу дітей та молоді.

У межах конференції була представлена виставка науково-педагогічних та методичних праць Т. Д. Дем’янюк, підготовлена працівниками наукової бібліотеки РДГУ.