Завідувач кафедри – Дарія Василівна Лико, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Української екологічної академії наук і Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності, Лауреат премії: ім. В.І. Вернадського (1995р.), Заслужений працівник народної освіти України, експерт ДАК України, член навчально-методичної ради МОН України з екології, нагороджена медаллю: М.В. Ломоносова (2010р.), Ветеран праці (1987р.), орденом «30 років пам’яті ЧАЕС 1-го ступеню» (2016р.) є членом спеціалізованої вченої ради з присвоєння наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук у Національному університеті водного господарства та природокористування, є радником мера м. Рівне з екологічних питань.

Тема кандидатської дисертації: "Влияние состава твердойфазы на динамику свойств мелиорируемых торфяных почв» (1975 р.).

Тема докторської дисертації: "Научно-практические основы окультуривания мелиорируемых торфяных почв Полесья УССР" (1991р.).

Сфера наукових інтересів: вивчення особливостей трансформації карбонатних боліт Волинсько-Подільської височини, розробка стратегії сталого розвитку Рівненської області.

Викладає навчальні дисципліни:

• Основи промислового і сільськогосподарського виробництва
  • Геоінформаційні технології в екології
  • Екологія
  • Системний аналіз якості навколишнього середовища
  • Екологічний менеджмент та аудит та управління якістю продукції.