14 березня 2024 року в науковій бібліотеці РДГУ

відбулася презентація нової книги
викладачів 
кафедри інформаційно-комунікаційних технологій та методики викладання інформатики РДГУ:

Білецького Вячеслава Вячеславовича – доктора філософії, кандидата педагогічних наук, доцента;

Войтовича Ігоря Станіславовича – завідувача кафедри, доктора педагогічних наук, професора

«Математика і інформатика на календарі»

(Рівне, «Волинські обереги», 2024)

Захід приурочено до Міжнародного дня математики, Міжнародного дня числа «Пі» та Дня українського добровольця, які відзначаються саме 14 березня.

Під час проведення презентації автори  навчально-методичного посібника ставили за мету не тільки представити студентам, колегам-викладачам, запрошеним гостям свою нову книгу,  яка буде корисною  для  освітнього процесу та самоосвіти, але і прагнули зібрати кошти для 47-ї  окремої механізованої бригади «Магура» ЗСУ. Про це повідомила, присутня на заході, волонтерка Павленко Лілія.

Автори Білецький В’ячеслав В’ячеславович та Войтович Ігор Станіславович дуже цікаво розповіли присутнім слухачам про історію створення та зміст книги «Математика і інформатика на календарі».

Логічним продовженням розмови про видання стали виступи рецензентів презентованого навчально-методичного посібника: Петрівського Бориса Петровича, кандидата фізико-математичних наук, професора кафедри вищої математики РДГУ та Малежика Петра Миколайовича – доктора педагогічних наук, доцента кафедри комп’ютерної та програмної інженерії УДУ ім. М. Драгоманова.

В презентації взяла участь  Крохмалюк Зоряна  Петрівна, вчителька англійської  мови ліцею №18 м. Рівне, яка була ведучою заходу та студенти  Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій, зокрема, студентка  Луцюк Ірина  у своєму виступі  розповіла про число «Пі».

   

Своїм баченням роботи  авторів Білецького В. В. та Войтовича І. С.,  їх творчим пошуком над написанням книги «Математика і інформатика на календарі»,   поділився   Демидюк Микола Герасимович, педагог, редактор попередньої книги Білецького В. В. «Фізика та астрономія на календарі».

Сучасні досягнення  в галузі математики та інформатики активно і ефективно втілюються в різні сфери життя, та  особливо в ті, які сьогодні стали дуже актуальними. І одна з  них – це кіберполіція. Серед запрошених гостей на презентації був присутній заступник начальника кіберполіції м. Рівне Марчук Віталій, який у контексті тих можливостей, які дають нам електронні технології, проінформував учасників заходу про соціальний проєкт BRAMA (БРАМА), що спрямований на протидію фейкам, дезінформації, незаконному контенту в інформаційному просторі. Сьогодні в час війни,  кожен з нас, українців, може долучитися до реалізації цього проєкту і, таким чином, вносити свій  вклад у справу інформаційної безпеки нашої держави та майбутньої Перемоги.

Дуже доречним було літературно-мистецьке доповнення до розмови про математику і інформатику. Адже, щоб ми сьогодні не робили, але наші думки постійно про війну, про наших захисників, про наш спротив агресії. І яскравим цьому підтвердженням став виступ  Бацмай Тамари, рівненської письменниці, яка озвучила  поетичні твори зі своєї збірки «ПРОжити» (Рівне, 2024) про рідну землю, почуття людини, якій болить Україна.

Не менш зворушливим був і музичний супровід заходу. У виконанні студентки Рівненського фахового коледжу інформаційних технологій Пєчкурової Анни та Кривохижа Олександра - учасника клубу самодіяльної пісні і авторської поезії «Бакенбард»  прозвучали   сучасні патріотичні музичні твори.

До уваги присутніх на презентації гостей, наукова бібліотека підготувала експозицію виставки наукового доробку  Білецького В. В. та Войтовича І. С. Незважаючи на сучасний світ цифрових технологій, книги залишаються найціннішою скарбницею надбань людства.

Студентам РДГУ також було цікаво  взяти участь у вікторині, проведеній безпосередньо під час презентації. За її результатами перемогу здобула студентка факультету математики і інформатики Козаченко Марія.

Захід був дуже цікавим, змістовним. Окрім знайомства з новою книгою Білецького В. В. та Войтовича І. С., учасникам заходу вдалося зібрати і кошти для ЗСУ.

Шановні студенти, аспіранти, викладачі, запрошуємо до читання навчально-методичного посібника «Математика і інформатика на календарі», які його автори подарували науковій бібліотеці РДГУ. Щиро дякуємо  авторам та бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності.

Back to top