13 травня 2022 року на базі кафедри стилістики та культури української мови філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету (завідувач – доц. Шульжук Н. В.) відбулась Всеукраїнська студентська науково-практична інтернет-конференція «Пріоритети філологічної освіти». Конференція проведена за підтримки департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, ректорату Рівненського державного гуманітарного університету, КЗ «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради та Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради.

Мета конференції – залучити студентів-філологів університетів та кращих учнів КЗ «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради до наукової діяльності, обміну досвідом написання наукових робіт у царині лінгвістики, літературознавства та методик викладання мови й літератури.

До роботи конференції було залучено студентів таких закладів вищої освіти: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Волинський національний університет імені Лесі Українки, Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Державний вищий навчальний заклад «Ужгородський національний університет», Національний університет «Острозька академія», Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем’янчука, Рівненський державний гуманітарний університет.

Пленарне засідання відкрила головний спеціаліст відділу професійно-технічної та вищої освіти департаменту освіти і науки облдержадміністрації Андрєєва Майя Миколаївна, учасників конференції привітав директор КЗ «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради, заслужений працівник освіти України Андрєєв Олександр Анатолійович, а також декан філологічного факультету Рівненського державного гуманітарного університету професор Ніколайчук Галина Іванівна.

На пленарному засіданні виступили: Фісянчук Анна Миколаївна, здобувач ступеня в/о «Бакалавр» Навчально-наукового інституту соціально-гуманітарного менеджменту Національного університету «Острозька академія» (Концепт «Війна»: лінгвофілософський аспект»); Кардаш Анастасія Володимирівна, учениця 10 класу Рівненської української гімназії, дійсний член РМАНУМ («Лексичні засоби репрезентації художньої картини світу С. Жадана (на матеріалі роману «Інтернат»)»); Трофимчук Олександра Андріївна, учениця 10 класу Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради, дійсний член РМАНУМ («Особливості літератури non-fiction (на прикладі роману Тамари Горіха Зерня «Доця»); Примак Анатолій Васильович, учень 11 класу Масевицького ліцею Рокитнівської селищної ради Сарненського району Рівненської області, дійсний член РМАНУМ («Бінарні опозиції у структурі образу Парижа в романі Чарльза Белфора «Паризький архітектор»); Черепанова Діана Ігорівна, учениця 10 класу Рівненської загальноосвітньої школи І -ІІІ ступенів № 28 Рівненської міської ради, дійсний член РМАНУМ («Своєрідність художнього світу кримськотатарського письменника Урвіна Умерова у повісті «Золотий поріг»); Приварська Софія Вікторівна, учениця 10 класу Обласного наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради, дійсний член РМАНУМ («Засоби мовленнєвого впливу в політичній комунікації (на матеріалі ток-шоу «Право на владу»).

У доповідях учасників конференції, що відображали тенденції сучасної філологічної науки, розглядалися проблеми лексики та фразеології, граматичного ладу української мови, стилістики та комунікативної лінгвістики, жанрово-стильової специфіки української та світової літератури, методик викладання мови і літератури у закладах освіти різних типів.

За підсумками конференції були ухвалені такі рішення:

1. Відзначити високий науковий рівень представлених наукових доповідей здобувачів вищої освіти, а також актуальність дискусій з проблем, що розглядалися під час конференції.
  2. Кращі доповіді учасників конференції опублікувати у збірнику наукових праць кафедри стилістики та культури української мови «Пріоритети філологічної освіти» (Вип. 10).
  3. Надавати перевагу інтердисциплінарним дослідженням та застосуванню сучасних методів у студентських наукових роботах.

Кафедра стилістики та культури української мови висловлює подяку департаменту освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, ректорату Рівненського державного гуманітарного університету, КЗ «Рівненська Мала академія наук учнівської молоді» Рівненської обласної ради, Обласному наукового ліцею в м. Рівне Рівненської обласної ради за сприяння у проведенні конференції та всім учасникам конференції.