В історії кожного народу  знайдеться небагато книг, які він через віки  зберігає й відносить до особливих, знакових, символічних, вважає їх своїми  реліквіями та священною пам’яткою.

З нагоди цієї дати в читальному залі №1

21 вересня 2021 року наукова бібліотека РДГУ

провела культурно-мистецьку панораму

«Пересопницьке Євангеліє – визначна пам’ятка культури та писемності України».

На заході були присутні студенти філологічного факультету і факультету історії, політології та міжнародних відносин.

Завідувачка   сектору наукової бібліотеки РДГУ Кучерук

Ірина Миколаївна ознайомила присутніх слухачів з історією створення та культурно-історичним значенням «Пересопницького Євангелія».

До проведення заходу долучилися:

Антончук Олександр Михайлович - доцент кафедри методики викладання та культури української мови РДГУ, який розповів студентам про лінгвістичні особливості та богословське значення "Пересопницького Євангелія»;

Студентка І курсу філологічного факультету Анастасія Шнайдер висвітлила тему: «Анастасія Заславська – фундаторка «Пересопницького Євангелія»;  cтуденти ІІІ курсу факультету історії, політології та міжнародних відносин) Анастасія Лісовець та Ангеліна Дем’яненко у своїх виступах розкрили такі питання як: «Наукова і мистецька цінність рукопису», «Незвичайна доля книги та вшанування рукопису в наші дні».

Увазі присутніх були представлені слайди, відеоролики про «золоту перлину» нашої книжкової та духовної культури.