Кафедральна тема: “Освітні та наукові інновації в галузі біології та проблем збереження здоров’я людини” № 0122U000563. 2022-2027 рік.

Основні завдання кафедри:

підготовка компетентних фахівців у галузі біології та біологічної освіти, а також фізичної терапії; розроблення та впровадження програмно-методичного забезпечення вищої біологічної освіти; організація та координація заходів щодо вивчення та впровадження інноваційних технологій навчання, формування фахівців нового типу, здатних вирішувати проблему наступності в освіті в умовах загальноосвітньої та вищої школи, спроможних працювати в закладах освіти нового типу (ліцеях, гімназіях, коледжах), університетах, академіях; підготовка фахівців-біологів, а також фізичних терапевтів до активної самостійної професійної діяльності.

Підвищенню якості навчального процесу сприяє запрошення для викладання окремих спецкурсів вчених академічних та галузевих науково-дослідних інститутів, а також фахівців-практиків в галузі освіти, охорони здоров’я та соціальної роботи. Кафедра біології та здоров`я людини та фізичної терапії підтримує тісні зв’язки з: Національним педагогічним університетом імені М.П. Драгоманова, Львівським національним університетом імені Івана Франка, Львівським національним аграрним університетом, Волинським національним університетом імені Лесі Українки, Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, Національним університетом «Острозька академія», Вінницьким державним педагогічним університетом ім. М. Коцюбинського, Національним університетом водного господарства та природокористування, Житомирським державним університетом імені Івана Франка, Уманським державним педагогічним університетом імені Павла Тичини, Харківським національним університетом імені В. Н. Каразіна, Полтавським національним педагогічним університетом ім. В.Г. Короленка, Миколаївським національним університетом імені В.О. Сухомлинського, Одеським національним медичним університетом, Київським університетом імені Бориса Грінченка, Національним медичним університетом імені О. Богомольця.