Кафедра музичного фольклору – одна з провідних у ЗВО України, що готує фахівців для сфери української традиційної народної музичної культури. Її сформовано на базі кафедри народного хорового співу, заснованої у 1979 році Василем Павлюком. Упродовж 35-ти років творчий колектив кафедри виріс у сучасний освітній, науковий і навчально-методичний центр традиційної народної музичної культури західного регіону України.

На кафедрі працює 6 штатних викладачів, функціонують студентські фольклорні ансамблі. У зв’язку з розробкою нової концепції підготування фахівців, спрямованої на формування моделі спеціаліста фольклористичної орієнтації, на кафедрі існує поділ на секції пісенної та інструментальної народної музики.

Педагоги та кращі студенти кафедри беруть участь у міжнародних, всеукраїнських фестивалях та конкурсах, наукових конференціях, симпозіумах, читаннях, у т.ч. за кордоном, здійснюють фольклорні експедиції в села Рівненщини, Волинської області, Галичини тощо. В останні роки на кафедрі плідно продукується навчально-методична та наукова література, випускаються аудіокасети та компакт-диски, проводиться активна культурно-мистецька робота.

При кафедрі функціонує лабораторія-музей музичної етнографії, робота якої спрямовується на оптимізацію навчального процесу. Фонди лабораторії складають: викладацькі та студентські аудіо- і відеозаписи фольклорних матеріалів, бібліо- та графоматеріали, експонати декоративно-ужиткового мистецтва, традиційні народні музичні інструменти та сучасне технічне обладнання й комп’ютерні технології. Кафедра – засновник Всеукраїнського фестивалю-конкурсу молодих виконавців української народної музики „З народного джерела”, що має на меті виявлення талановитих виконавців, успадкування і популяризації традиційної манери співу та гри, зміцнення творчих зв’язків між учнівською та студентською молоддю України.

ФОЛЬКЛОРНИЙ АНСАМБЛЬ КАФЕДРИ

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ

Гордість кафедри – випускники: народні артисти України Антоніна Маренич, Богдан Сташків; заслужені артисти України Тетяна Мурашко, Олександр Гаркавий, Павло Дука; заслужені працівники культури України Федір Гощук, Наталія Шолудько, Тетяна Васечко, Ніна Добровольська, Іван Сінельніков; висококваліфі-ковані фахівці галузі культури та освіти: Людмила Гапон, Раїса Цапун, Олена Юзюк, Роман Береза, Вікторія Ярмола, Еля Рижик (Польща) та інші.

При вступі на кафедру абітурієнти представляють результати ЗНО (українська мова та література, історія України), а також проходять творчий конкурс (іспит з фаху). По завершенню навчання випускники отримують кваліфікацію „викладач, артист, керівник фольклорного ансамблю

На іспиті з фаху абітурієнт повинен виконати два різнохарактерні твори на музичному інстру-менті чи голосом та виявити знання з теорії музики, сольфеджіо, загальну музичну ерудицію.

Зарахування відбувається на конкурсній основі. Переваги надаються вступникам, які виявляють інтерес до збереження та вивчення народного музичного мистецтва і представлять на вступних випробуваннях власні фольклорні записи. Учасники та переможці Всеукраїнського конкурсу „З народного джерела” при вступі отримують бонусні бали.

На кафедрі щоденно, крім вихідних, надаються консультації з фаху. Детальнішу інформацію про умови вступу можна отримати на сайті університету, а також на сторінці кафедри у фейсбук: https://www.facebook.com/profile.php?id=100014196165720.

Запрошуємо до вступу випускників вищих спеціальних навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації та обдарованих випускників музичних і загальноосвітніх шкіл.

Наша адреса: м. Рівне, вул. Хвильового, 7, тел.: 050-610-80-28 Столярчук Богдан Йосипович; 067-904-25-03 Маркопольська Ганна Богданівна. Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Колектив кафедри у 2018 році.

Зліва направо: (стоять) Р.В. Нярба-концертмейстер, Р.І. Дзвінка – доцент, Б.Й. Столярчук – професор, зав. кафедри, Ю.П. Рибак – доцент (за сумісництвом); (сидять) Л.В.Алієва – старший лаборант, викладач (за сумісництвом), Л.Д. Гапон – старший викладач, В.С. Ярмола – доцент, Р.В. Цапун – доцент.

Back to top