Історія факультету розпочалася 1940 року, коли був заснований перший у Рівному вищий навчальний заклад – вчительський інститут. На той час у виші було лише три факультети, серед яких мовно-літературний, згодом перейменований на філологічний, потім – на факультет української філології.

Сьогодні навчальний процес забезпечують 3 спеціалізовані кафедри:

Факультет здійснює підготовку фахівців на денній і заочній формах за двома спеціальностями:

  • «Середня освіта (українська мова і література)»;
  • «Філологія (українська мова та література)».

Випускники бакалаврату вступають до магістратури, після закінчення якої мають право викладати фахові дисципліни не лише у школах, а й у закладах вищої освіти. Найкращі випускники магістратури продовжують навчання в аспірантурі.

Загалом філологічна освіта дає досить широкі можливості для професійної реалізації, тому серед випускників факультету, крім вчителів і викладачів, також є:

  • методисти в освітніх установах;             
  • журналісти на телебаченні, радіо, в інтернет-виданнях;
  • ведучі теле- та радіопрограм;
  • редактори, коректори в ЗМІ, видавництвах;
  • контент-менеджери, копірайтери, рерайтери в рекламних і новинних агенціях;
  • PR-менеджери, прес-секретарі, секретарі-референти, речники, спеціалісти відділів зв’язків із громадськістю в державних і бізнесових структурах, політичних партіях та ін.

На факультеті української філології багато традиційних свят, до них охоче долучаються студенти й викладачі.

Щороку з нагоди Дня української писемності та мови своєрідним дійством зі співом і танцями ми вітаємо рівнян і гостей міста на майдані Незалежності.

Кілька років поспіль у День української писемності та мови (9 листопада) організовуємо осередок для написання Радіодиктанту національної єдності.

Нетрафаретними заходами відзначаємо річниці Кобзаря. Зокрема справжнім святом була презентація колективної праці викладачів-україністів нашого факультету та Житомирського державного університету – збірника вправ і завдань «Сучасна українська літературна мова» на матеріалі творів Тараса Шевченка. На завершення студенти наголосили на світовому контексті творчості митця та прочитали геніальний «Заповіт» українською, російською, польською, циганською, німецькою, французькою мовами.

Щойно минає Великдень – у нас проходить конкурс «Практикант-філолог року». Студенти 4 курсу, як і багато попередніх поколінь, мають практику у школах. Підсумком їхніх перших педагогічних досягнень і стає цей конкурс. Учасники готують відеозвіти, співають, танцюють, демонструють свої знання з методики викладання та педагогіки, щоб переконати поважне журі в тому, що гідні високого звання ВЧИТЕЛЬ.

На факультеті діє клуб шанувальників поезії, який щорічно оголошує конкурс авторських робіт студентів «Первоцвіт» і за його результатами видає однойменний альманах творів молодих літераторів. Це об’єднання є осередком творчого спілкування для тих, хто закоханий у Слово.

Завжди яскраво проходять засідання діалектологічного семінару, покликаного залучати студентство до вивчення говіркового мовлення, культури, традицій нашого регіону.

Незабутні емоції завжди дарує свято краси й витонченості «Панна факультету». Щоб презентувати себе якнайкраще, учасниці опановують мистецтво дефіле й танцю, правила вишуканого макіяжу. Усі наші красуні стверджують, що цей конкурс допомагає їм стати впевненими, повірити в себе. А переможниця традиційно представляє факультет на університетському конкурсі «Королева РДГУ»!

У перші тижні навчального року на факультеті традиційно проходить свято «Знайомтесь, ми – першокурсники». Це своєрідна посвята для новачків, «перевірка» їхньої готовності влитися в дружну філологічну родину.

Тепле весняне свято – День вишиванки! Щороку, у третій четвер травня, ми долучаємося до популяризації національного одягу й тим самим реалізовуємо ідею збереження українських цінностей, виявляємо свою громадянську позицію та духовну свідомість.

Наші студенти креативні, цілеспрямовані, амбітні! Ми пишаємося талановитими філологами, які щороку посідають призові місця на загальноуніверситетському КВК і фестивалі-конкурсі «Студентська осінь».

Беручи участь в університетських турнірах із різних видів спорту, наше студентство долає стереотипи про те, що філологія та спорт не сумісні.

ЗАПРОШУЄМО ДО НАС НА ФАКУЛЬТЕТ МОЛОДЬ,

ЯКА ПРАГНЕ РЕАЛІЗУВАТИ СВОЇ ТАЛАНТИ, НЕ БОЇТЬСЯ ЗМІН,

А ЖИТТЄВІ ВИКЛИКИ СПРИЙМАЄ ЯК НОВІ МОЖЛИВОСТІ!!!

Back to top