Директор наукової бібліотеки - доц. Грипич Світлана Никанорівна

Адреса: 33028, м. Рівне, вул. Пластова, 31
Тел.: (0362) 26-96-44

Сайт: library.rshu.edu.ua
E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Структура наукової бібліотеки

Інформаційні ресурси наукової бібліотеки

Картковий довідково-пошуковий апарат

Електронний довідково-пошуковий апарат

Сервіс та послуги користувачам

Наукова діяльність наукової бібліотеки

Видання, підготовленні та видані науковою бібліотекою

Культурно-просвітницькі та інформаційні заходи


Наукова бібліотека
- навчальний, науковий, інформаційний та культурно-просвітницький підрозділ РДГУ. Вона була створена у 1940 році як бібліотека тодішнього Ровенського державного учительського інституту. В подальші роки у зв’язку з трансформацією та перейменуванням самого навчального закладу змінювала назву і бібліотека.

Для виконання поставлених завдань у відповідності до вимог часу, постійно розширюються та удосконалюються структура, функції, методи та технології діяльності бібліотеки.

Результатом багаторічної діяльності бібліотеки є доцільно сформований фонд, який нараховує понад півмільйона примірників видань, різноманітних за типовою та видовою ознакою. Гордістю бібліотеки є і фонд рідкісних та цінних видань, в основі якого - книги та журнали, датовані до 1917 року. Паралельно з друкованими виданнями формується і електронна бібліотека. Надається доступ до використання повнотекстової бази даних нормативно-правових документів «Консультант». Не розгубитися в бурхливому потоці інформації користувачам бібліотеки допомагають, створені різноманітні інформаційно-пошукові системи (карткові каталоги і картотеки, електронний каталог та бази даних (бібліографічні, повнотекстові, реферативні).

Важливу роль в інформаційному забезпеченні відіграє сайт бібліотеки. До послуг користувачів бібліотечне, бібліографічне обслуговування в 3-х читальних залах, 4-х абонементах, інформаційно-бібліографічному відділі та інших структурних підрозділах. В бібліотеці створені та функціонують: «Центр психолого-педагогічної інформації», «Центр молодого дослідника», «Центр правової інформації». Постійно організовуються різноманітні культурно-просвітницькі та інформаційні заходи, а також теоретичні і практичні заняття, спрямовані на формування основ інформаційної культури та ін.

На підтримку науково-освітнього процесу університету спрямована наукова діяльність бібліотеки. Пріоритетною є робота в рамках, започаткованого бібліотекою, довгострокового наукового проекту «Історія РДГУ», участь у реалізації загальнодержавного наукового проекту «Україніка наукова», підготовка та випуск різноманітних науково-допоміжних, рекомендаційних бібліографічних, біобібліографічних, інформаційно-методичних посібників та ін.

Сьогодні наукова бібліотека – це важливий структурний підрозділ університету, що рівняється на кращий досвід українських та зарубіжних бібліотек вищих навчальних закладів. Її діяльність спрямовується на виконання всіх стратегічних освітніх, наукових завдань РДГУ в контексті європейських вимог та у відповідності із загальними тенденціями реформування вищої освіти України.

 

Back to top