5 червня 2017 року відбувся круглий стіл «Діалектологічні студії  молодих дослідників на теренах Рівненщини». Рівненський державний гуманітарний університет, зокрема деканат факультету української філології та кафедра української мови  імені проф. К.Ф. Шульжука на чолі із завідувачем професором Г. М. Вокальчук,  були  співорганізаторами цього заходу разом із кафедрою української мови та літератури  НаУ «ОА»  та кафедрою філології КНУ театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.

Урочистим було відкриття заходу, на якому перший заступник Міністра освіти і науки В. В.Ковтунець звернувся до студентів та усіх присутніх із настановою плекати мову та утверджувати українську державність; ректор, академік І. Д. Пасічник та академік І. М. Хом’як наголосили на актуальності винесеної на обговорення теми.

Доцент Н. М. Поліщук розповіла про специфіку вивчення мови у столичному виші, який задає тон та популяризує стиль україномовного  спілкування. Вивчення рідної говірки, на її думку, – важлива складова загальнонародної мови та курсу «Українська діалектологія».

Студенти О. Я.Сульжинська (МУФ НУ«ОА»), І. В. Місюра (У–21 НаУ «ОА»),  К.І. Дячок (УМ–54 РДГУ),  О. М. Лукашець (У–23 РДГУ), В. М. Процюк (МУФ НаУ «ОА») підготували наукові розвідки про дослідження поліського ареального мовлення. А. О. Тимчак (У–21 НаУ «ОА») розповіла про своє бачення майбутнього діалектної мови. Вона також оприлюднила думки однокурсників, молодих філологів, щодо шляхів збереження мови як елемента мікрокультури.

Цілеспрямована  праця на збирання студентами зразків мовлення краян, яке очолює доцент Н. В. Кірілкова, була представлена текстами «У школу не ходю» та «Диво, що ми грали» у виконанні студентів групи У-23 РДГУ О. В. Сидорук і  М. П. Мигаль. Носії поліської культури під керівництвом студентки групи У–23 РДГУ Л. В. Охмак показали присутнім обряд прикрашання короваю в селі Велюнь Дубровицького району на Рівненщині та його неодмінну вербальну складову. Ідеєю єдності та  взаємної толерантності  співвітчизників, які представляють різні куточки української землі, пройнятий авторський вірш «Єдина родина», який прочитала студентка групи У–21 РДГУ М. М. Ткачук.

Підвела підсумки круглого столу Н. В. Кірілкова, яка побажала наснаги студентам на працю, спрямовану на утвердження української мови, збирання та вивчення матеріалів рідної говірки. Захід проходив в урочистій атмосфері в стінах НаУ «Острозька академія», який пишно прикрасили вишиванки студентів. Там панував патріотичний оптимістичний дух, піднесений настрій.

8.06.17 р.                                    Яна Пасевич