12 травня 2017 року в Інституті мистецтв РДГУ відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «М.Костомаров і його епоха: текст і контексти» (до 200-річчя від дня народження М.Костомарова). Співорганізаторами заходу були Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України, Рівненське обласне управління культури і туризму, Рівненський обласний краєзнавчий музей.

Пленарне засідання конференції проходило у приміщенні краєзнавчого музею, що додало заходу контексту історії. Саме тут у 40-х роках ХІХ століття функціонувала чоловіча гімназія, в якій викладав М.Костомаров. На пошану ювіляру студентські  ансамблі «Джерело», «Горина», «Волиняни» кафедри фольклору Інституту мистецтв РДГУ створили художній контекст науковому зібранню.

З привітальними словами до учасників і гостей конференції звернулись проректор з наукової роботи Рівненського державного гуманітарного університету, кандидат економічних наук, професор Олександр Дейнега; голова Рівненської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, кандидат історичних наук, доцент Андрій Жив’юк;  голова Рівненської обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта», заслужений вчитель України Іван Вєтров; поет Микола Пшеничний, лірник Андрій Ляшук.

На пленарному засіданні з науковими доповідями виступили: Олександр Булига,  директор Рівненського обласного краєзнавчого музею; Оксана Кузьма, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури ДВНЗ «Ужгородський національний університет»; Раїса Тхоруккандидат філологічних наук, доцент кафедри української літератури факультету української філології РДГУ; Степан Шевчук, кандидат філологічних наук, директор Інституту мистецтв РДГУ.

Секційні засідання відбулися в Інституті мистецтв РДГУ. Доповідачі з освітніх і наукових установ Києва, Черкас, Львова, Луцька, Ужгорода, Рівного у своїх доповідях наголошували на важливій ролі Миколи Івановича Костомарова в українській культурі.

«Постать Миколи Костомарова - історика, етнографа, історіографа, археолога, педагога, міфолога, фольклориста, бібліографа, письменника, мистецтвознавця, громадського діяча, одного з організаторів Кирило-Мефодіївського братства – повинна стати для сучасної студентської молоді взірцем інтелектуально-духовної особистості та самопожертви» -  узагальнив директор Інституту мистецтв, професор Степан Шевчук.

DSC02061
DSC02068